Ako zastaviť otravné myšlienky: 3 techniky, ktoré ťa zachránia

Stav mysle je niečo, na čom by si mala zapracovať, pokiaľ sa chceš konečne poriadne vyspať. Určite poznáš ten pocit, keď ti hlava pracuje na plné obrátky a tvoje myšlienky lietajú od minulosti až po budúcnosť. To je moment, kedy vieš, že ďalšia noc bude zlá, prípadne bezsenná. Ale nemaj strach, aj na tomto vieš zapracovať a tieto techniky ti pomôžu utlmiť všetky vnútorné hlasy, ktoré ťa otravujú.

Možno si si to doteraz nikdy neuvedomila, ale pre tvoj život je potrebné, aby si sa nestarala len o fyzickú pohodu, ale aj o psychickú. Práve ona totiž vplýva na to, čo sa v tvojej hlave deje a aké myšlienky na teba večer doľahnú.

Ak patríš medzi ženy, ktoré večer po ľahnutí do postele začínajú púť naprieč celým dňom, týždňom či rokom, tak vitaj. Tu nájdeš 3 techniky, ktoré sa postarajú o všetky vírivé vlny v tvojej hlave.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

3 techniky, ktoré zastavia neutíchajúce myšlienky

Tajná skrinka

Na svojej mysli musíš pracovať počas celého dňa, pretože inak sa nikam nedostaneš. Je pre teba veľmi dôležité, aby si sama sebe dokázala rozkázať, kedy už stačí týchto doterných úvah a hnusných situácií. A preto si vymysli „tajnú skrinku“, ktorá sa nachádza v tvojej hlave a vždy, keď na teba prídu takéto stavy, tak si ju predstav.

Princíp je v tom, že si prehráš situáciu, kde otváraš dvierka a tú zlú myšlienku tam vložíš. Zavri dvierka a „utekaj“ inde. Akonáhle budeš cítiť, že sa vracia, tak to opakuj. Až pokiaľ na to neprestaneš myslieť. Áno, teraz to môže znieť smiešne a určite to chce tréning, ale je to perfektný spôsob, ako sa ich zbavíš.

Ako zastaviť otravné myšlienky: 3 techniky, ktoré ťa zachránia
zdroj: Unsplash/Kirill Balobanov

Stačí povedať „dosť“

Nezabúdaj, že myšlienky sú stále v podstate len tvoja hlava, ktorá sa nevie vysporiadať s niektorými situáciami, a preto s nimi bojuješ. Ten tichý hlások nonstop niečo rozpráva a ty nevieš, čo robiť. A vtedy si povedz dosť! Musíš sama sebe rozkázať. Prípadne si to skús povedať nahlas, aby si si to lepšie uvedomila. Tvoja myseľ naberie iný smer.

Vypíš zo seba všetko zlo

Človek je tvor, ktorý sa nerád zdôveruje niekomu so svojimi najhlbšími pocitmi a túžbami. Práve z toho dôvodu je pre teba dôležité, aby si si viedla denník, v ktorom zo seba dokážeš dať všetko von. Vždy pred spaním si ho otvor a všetky myšlienky, ktoré ti víria v hlave tam zapíš. A píš dovtedy, kým si nebudeš istá, že je to za tebou a nebudú ťa v noci otravovať.

Ako zastaviť otravné myšlienky: 3 techniky, ktoré ťa zachránia
zdroj: Unsplash/Dushawn Jovic

Môžeš si skúsiť prehrať dokonca celé situácie či rozhovory. Skrátka čokoľvek, čo potrebuješ. Nikto iný ti nevie viac pomôcť s nadmerným premýšľaním ako ty sama. Lebo len ty vieš, čo si prežívaš a aké bolesti ti to spôsobuje. Ak by si potrebovala nejaké rady, ako si viesť denník, tak klikni SEM. Môže to mať pre teba aj omnoho viac výhod.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife