unsplash.com

Dozvedela si sa, že ťa niekto ohovára? Vysvetlíme ti, prečo by si sa kvôli tomu nemala trápiť. 

Poznáme to asi všetky. Ohováranie a faloš číha snáď na každom kroku. Ide o ľudí, ktorí sa na prvý pohľad tvária kamarátsky, ale ich vnútro je prázdne a zničené. Trpia nedostatkom sebavedomia a komplexmi, ktoré si musia nejakým spôsobom kompenzovať.

Ľudia, ktorí ohovárajú, si chcú zvyšovať svoju hodnotu tým, že ju budú znižovať niekomu inému. Potrebujú, aby ich niekto v ohováraní podporil a tým zvýšil ich sebavedomie. Aby im dokázal, že oni sú lepší, šikovnejší, krajší. Avšak do tváre to dotyčnej osobe povedať nemôžu, lebo nemajú odvahu.

zdroj: pexels.com

Neviem, či by sme takýchto ľudí nemali viac ľutovať ako sa nad nimi pohoršovať. Veď predsa človek, ktorý je so sebou vyrovnaný a má rád svoj život, tak nepotrebuje riešiť život niekoho iného a v zlom o ňom hovoriť.

Ale ľudia, ktorí ohovárajú, nie sú v poriadku. Ich vnútro je boľavé a zničené. Nedokážu rozdávať lásku, pretože žiadnu ani nedostávajú. Nedokážu byť milí, pretože možno v minulosti nebol nikto milý k nim a nedal im ten správny vzor, ako sa správať. Alebo sa tak len jednoducho rozhodli.

Každý sa môže slobodne rozhodnúť, či bude šíriť lásku alebo zlo. S tým, že sa oni rozhodli šíriť zlo, nič nespravíš. Môžeš im ukázať, ako sa má správať dobrý človek, môžeš sa snažiť im pomáhať, môžeš ich obklopiť toľkou láskou, ktorú ešte ani nevideli, ale ak sa oni nerozhodnú, prijať ju, nikdy im nepomôžeš.

zdroj: pexels.com

Nikdy ich nezmeníš, pretože zmena musí začať od nich. Darmo sa budeš snažiť ich zmeniť. Budú sa tvojej pomoci brániť, preto ich nechaj žiť a nestaraj sa do nich.  Sústreď sa len na seba. Na to, aby si ty sama bola lepším človekom. S tým, že ťa niekto ohovára, nič nespravíš.

Najlepšie, čo môžeš urobiť je nezaoberať sa tým. Netrápiť sa, že niekto o tebe niečo povedal. Necíť sa zle, keď budeš vidieť, že ťa niekto ohovára, pretože tým prezentuje len seba, aký je on, ale nevypovedá to o tom, aká si v skutočnosti ty.

Keď bude niekto o tebe hovoriť v zlom, aj tak nezmení to, akým si človekom. Možno sa bojíš, že takým rečiam niekto uverí, ale ja ti garantujem, že škodoradostným rečiam uverí len taký človek, ktorý je tiež šíriteľom podobných rečí. A takých ľudí v živote nepotrebuješ.

Tak sa usmej a nezaoberaj sa vecami, ktoré nezmeníš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife