Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Určite väčšina z vás pozná nesmrteľný film Forrest Gump. Jeden z najlepších filmov vôbec. Právom získal mnohé ocenenia. Skrýva v sebe viacero pravdivých myšlienok. Medzi nimi odznela aj táto: „Máma říkala, že člověk musí odložit minulost a pak zase může jít dál.“

n-FORREST-GUMP-628x314

Odložiť minulosť znamená, že sa v nej jednoducho prestaneš vŕtať. Akoby si človek myslel, že prehrávaním určitých situácií, ich zmení. Ale ak si prehrávaš negatívne udalosti, vyvoláva to v tebe iba negatívne emócie. Neprestajný pocit viny, hanby a hnevu sú len niektoré z pocitov, ktoré ťa držia v minulosti. Možno sa v duchu nedokážeš zmieriť s hnevom alebo pocitom zranenia, pretože nie si schopný odpustiť sám seba alebo niekomu inému. Úprimné odpustenie ti pomôže, aby si sa týchto pocitov zbavil. Odpustiť neznamená, že zabudneš na to, že sa niečo stalo.

4f900e54

foto: thoughtcatalog.com

„Asi to tak malo byť.“… To je jediná odpoveď na tvoje nekončiace otázky. Nehľadaj vysvetlenia na nevysvetliteľné. Nesnaž sa vyriešiť nevyriešiteľné a pochopiť nepochopiteľné. Prestaň robiť čiarku tam, kde život urobil bodku. Vždy je dôvod, prečo sú veci práve také, aké sú. Až časom pochopíme, že ak by to vtedy bolo po našom, nedostali by sme sa tam, kde sme dnes. Nestretli by sme tých, ktorých sme vďaka tomu stretli. Niekedy je obrovským požehnaním, ak zídeme z tej cesty, na ktorej sme práve boli a prejdeme na inú, nami nepoznanú. Občas je dobré, ak nám do tej našej plachetničky zafúka vietor a otočí nás opačným smerom.

Každý deň je darom a ponúka ti niečo nové. Nechaj si tie najkrajšie spomienky, ktoré máš a kráčaj ďalej. Kráčať ďalej znamená, že sa zmieriš s tým, čo bolo a vnútri cítiš nádej pre lepší zajtrajšok. Nezabúdaj, že svet okolo teba sa mení a posúva vpred. Ak sa budeš stále pozerať do spätného zrkadla, stratíš prehľad o tom, čo sa deje na ceste pred tebou. Ak uviazneš v minulosti, nedokážeš sa tešiť a užívať si ani prítomnosť a ani budúcnosť.

foto: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife