tumblr.com

Je mi smutno z toho, že musím napísať takýto článok, ale chcem ti otvoriť oči. Dievča, ak máš veľa priateľov, tak sa opýtaj samej seba: „Sú to skutoční priatelia? Sú to priatelia, ktorí ti vždy pomôžu? Sú to priatelia, pri ktorých môžeš byť sama sebou?“  Ja viem, že je veľmi ťažké rozpoznať kto je tvoj skutočný kamarát. Spoznáš to väčšinou až keď ide do „tuhého“.

Sama som si myslela, že ich mám veľa. Myslela som si, že naše priateľstvo bude trvať večne. Potom som sa odsťahovala a mojich priateľov postupne ubúdalo a ubúdalo. Nevedela som prečo. Z každej strany som počúvala, čo moji „skutoční“ priatelia hovoria o mne za mojím chrbtom a bolo mi z toho smutno.  Veď to malo byť na celý život, nie ?

favim.com favim.com

Uvedomila som si, že každý z nás mal svoju masku, ktorú nechcel dať dole. Potom ako som odišla, a masky sa odkryli, uvidela som, ako to v skutočnosti je. Toho dňa som si povedala dosť. Dnes mám kamarátov, ktorých spočítam na jednej ruke a som za to neskutočne vďačná. Sú to kamaráti, ktorí sú síce na kilometre ďaleko,  ale pri ktorých môžem byť sama sebou a zdvihnú mi telefón aj o polnoci. A takých potrebuješ aj TY.

Naučila som sa jedno. Nemusíš mať 100 kamarátov, pri ktorých musíš niečo predstierať. Nemusíš sa zmeniť, len preto, aby si nejakých kamarátov mala. Naozaj nemusíš. Spomeň si na to, ako sa cítiš, keď si s nimi. Ak sa ti nepáči, ako sa správajú k tebe alebo k druhým ľuďom, tak s nimi netráv svoj voľný čas. Máš ho predsa tak málo, tak prečo ho strácať s ľuďmi,  pri ktorých nemôžeš byť sama sebou a ktorí za to nestoja?

800x400-elite-daily-marija-mandic-girls elitedaily.com

Odhoď svoju masku.  Uvedom si svoju jedinečnosť a svoju krásu. Tí praví kamaráti zostanú pri tebe. Zostanú aj po nespočetných hádkach, plači a smiechu. Budú k tebe vždy úprimní.

Rada odo mňa: Choď pred zrkadlo a odhoď svoju masku. Buď sama sebou. Vďaka tomu nájdeš priateľov,  ktorí skutočne stoja za to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife