instagram/vsangels/priyankachopra

Vo svete dokonalých modeliek prichádza ďalšia veľká zmena. Ikonická značka Victoria’s Secret predstavila svoje nové, rozmanité tváre. Ako informuje portál Page Six, k anjelikom sa po novom pridá aj indická herečka Priyanka Chopra či futbalistka bojujúca za práva LGBT Megan Rapinoe. A to nie je všetko.

Prehliadky „anjelských“ modeliek tejto značky patria k legendárnym a pozná ich každá žena. Dlhé roky sa na móle predvádzali iba v bielizni a s krídlami na chrbte tie najkrajšie a ženy sveta. Patriť k nim nemohla hocijaká. Byť súčasťou tejto show bolo poctou pre mnohé modelky, ktoré zapadali do konceptu tejto značky. Teda, že boli štíhle a „dokonalé“.

No doba sa mení a verejnosť už chce vidieť rozmanitosť a reálne ženy aj na mólach a v reklamách. Zatiaľ čo iné značky už dávno predstavili nové tváre svojich modeliek a dali šancu rôznym veľkostiam, rasám či pohlaviam, značka Victoria’s Secret k tomu smerovala veľmi pomaly a na hlavnej fashion prehliadke im šancu nedala.

Pred troma rokmi otriaslo svetom vyjadrenie (už bývalého) marketingového riaditeľa značky, ktorý vyhlásil, že oni zmeny robiť nebudú, pretože ľudia nechcú vidieť plus-size či transgender modelky. Značka sa ocitla pod paľbou kritiky a čísla jej klesali rapídne dole.

Gigant v oblasti dámskej bielizne teraz predstavil svoju novú rozmanitú zostavu ambasádoriek značky, do ktorej patria aj Priyanka Chopra Jonas a Megan Rapinoe. Tie sa na móle síce v plavkách neukážu, no budú formovať značku v novom svetle.

Budú súčasťou podcastu, kde budú žena rozprávať svoje životné príbehy spojené s kultom krásy. Okrem nich sa v ňom objavia aj sudánsko-austrálska modelka Adut Akech, freestylová lyžiarka Eileen Gu, brazílska transse*uálka Valentina Sampaio, plus-size modelka Paloma Elsesser a novinárka Amanda de Cadenet.

A aké ženy uvidíme na móle, na to si ešte počkáme.

Zdroj: pagesix.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News