My ženy dokážeme pre lásku urobiť naozaj čokoľvek. Akonáhle sa zaľúbime, akoby sme prestali rozmýšľať. Stalo sa to aj mne. Bezhlavo som sa zaľúbila do niekoho, komu na mne absolútne nezáležalo. Zistila som to však veľmi neskoro. Urobila by som pre neho všetko. Splnila by som mu jeho sny a dala mu tak veľa lásky, že by jej mal do smrti dostatok.

On však o moju lásku nestál. Nezáležalo mu na mne ani spolovice tak ako mne záležalo na ňom. Až prineskoro som si uvedomila, že ma využil. Moja láska pre neho nič neznamenala. Sama seba som sa spýtala: A prečo by pre neho mala aj niečo znamenať, keď on sám ma nikdy nemiloval?

 

Niečo sa mu na mne nepáčilo a okamžite to chcel zmeniť. Keďže som bola zaľúbená a urobila by som pre toho chlapa všetko na svete, ani som nevedela ako a zmenila som sa. No on o tú zmenu nestál a aj tak ma veľmi ľahko pustil k vode.

zdroj: Photo by Nathan Dumlao on Unsplash

Moje srdce bolo opäť zlomené. Horšie však bolo to, že som už nebola sama sebou. Ten chlap ma tak veľmi ovplyvnil a zmenil. Mala som iný pohľad na svet, dokonca aj moje myšlienky boli iné. Totálne som kvôli nemu zmenila štýl obliekania, účes, chcela som pre neho pribrať.

Aj tak ma opustil. Moja zmena mu za to nestála. Pretože on nechcel vzťah a nemiloval ma, tak načo by mal byť so mnou. A ja som už nebola taká ako predtým. 

Preto sa, prosím nemeň pre niekoho, kto za to naozaj nestojí. Pokiaľ ťa ten človek z hĺbky srdca nemiluje, neurob na svojom tele či duši ani tú najmenšiu zmenu len preto, aby si ho získala. Lebo on ťa tak či tak jedného dňa opustí. Ak ťa skutočne miluje, netúži predsa po tom, aby si sa len pre jeho rozmar zmenila. Zlatko, toto si navždy zapamätaj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.