unsplash.com

Vyzerá chladne, no možno tak chladná ani nie je. Jej obraz tomu možno nasvedčuje, no čo ak je to len hra? Možno jediné východisko. Východisko a útek pred tým všetkým zlým.

Už to jednoducho nechce zažiť znova. Možno byť chladnou je pre ňu lepšia voľba. Ochranný štít.

Možno práve kvôli tejto stránke môže skryť všetky pocity, ktoré boli kedysi brané až príliš na ľahkú váhu.

Možno je tak citlivá, že každý jeden úder znášala tak veľmi ťažko a všetko cítila tak veľmi hlboko, až sa uzavrela sama do seba a obrnila sa pred celým svetom. Verila v dobro a v lásku, ktorú rozdávala všade naokolo, no sama ju úplne nepoznala.

Láska je pre ňu doposiaľ neprebádaná oblasť, no o to viac ju potrebuje väčšmi, ako nikto iný.

Možno sa bojí ukázať svetu kým je, pretože sa bojí, že ju opäť pošliapu. Doslova!www.pexels.comwww.pexels.com

Bojí sa sklamania? Opustenia? Zraniteľnosti?

Možno sa bojí ľúbiť a možno sa bojí práve toho, že tú lásku nebude cítiť nikdy ona. Potrebuje len vedieť, že láska ešte stále existuje, a že právo ľúbiť a byť ľúbená, má aj ona. Vtedy ten ochranný štít premení v nepoznané a svoju chladnú stránku roztopí v tú najväčšiu lásku.

Zvykla si byť sama..

Potrebovala byť chvíľu sama so sebou, pretože už nechápala ľudí. Nikdy si nemyslela, že ľudia môžu byť tak zlí a svet tam vonku môže byť tak chladný. Preto sa premenila v ľadovú kráľovnú a nikoho si nepripúšťala k telu. Každý nový človek bol pre ňu novou hrozbou. Nemohla dopustiť, aby ju zničili znova.

Nikdy však neprestala ľúbiť, prestala tie pocity len ukazovať. Stále čaká na ten deň, kedy príde človek, ktorý ju zachráni, všetky jej zlomené kúsky spojí, objíme ju a povie jej, že všetko bude v poriadku.

Ver mi, že po ničom viac netúži. Možno prestala veriť v lásku, no v zázraky ešte nie.www.pexels.comwww.pexels.com

Za všetkým vždy hľadaj dôvod. Nič sa nedeje bez príčiny a žiadny človek sa nezmenil len tak. Zmenili ho ľudia, okolnosti a udalosti. Takže pred tým, než začneš posudzovať, zamysli sa, prosím! Skús objaviť jej pravú stránku a neboj sa poznať ju so všetkým. Nebude to ľahké, pretože dnes je možno tvrdá ako skala, no keď sa ti tú skalu podarí čo i len minimálne pohnúť, začnú sa diať veci. A ver mi, že tie veci ťa urobia šťastným. Ona ťa urobí šťastným!

Tak jej to dovoľ a nenechaj ju byť chladnou. Ona ňou totižto nechce byť. Nie je to rozkaz. Je to voľba.

Možno človek, ktorý niekedy ľúbil až príliš, dnes už vlastne ani nevie čo láska je.

Prečo?

Opýtaj sa sám seba. Možno práve ty, čo teraz sedíš za obrazovkou a čítaš tieto riadky, si toho príčinou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife