elitedaily.com

Uvedomila si niektorá z vás, že nielen  muži sú stále tí zlí? Že my ženy a naše ženské ja je naozaj hrozné? Uvedomila si si niekedy, že muži nás niekedy vôbec nechápu? A uvedomila si si niekedy, že na chlapa sa niekedy hneváme úplne bez príčiny?

My ženy sme naozaj komplikované povahy. Nálady meníme z minúty na minútu a to len preto, aby sme na seba strhli pozornosť svojho priateľa a na otázku: „Zlatko, čo ti je?“, mohli odpovedať jednoduchým nič. Často sa sťažujeme len preto, lebo chceme, aby nás hladkal a utešoval. Hádame sa s nimi pre totálne nezmysly. Robíme z komára somára. Vyťahujeme na neho chyby z minulosti. Žiarlime. Niekedy až priveľmi.

weheartit 2 weheartit.com

Milé žieňa, skús sa na chvíľku zastaviť, nadýchnuť sa a porozmýšľať nad tým, akí chlapi vlastne sú. Sú úplne jednoduchí. Neanalyzujú, neriešia, žijú tu a teraz. Ak chceš, aby muži pochopili nás ženy, skús najprv pochopiť ty ich.

Ak sa ťa opýta, čo ti je, už viac neodpovedaj nič, ak ti naozaj niečo je. Ak mu dôveruješ a máš vo svojom partnerovi aj najlepšieho kamaráta, potom mu môžeš povedať, čo ťa trápi. Nenadúvaj sa hneď preto, lebo si ťa päť minút nevšímal. Ak sa ťa chlap neopýta na to, čo ti je, nehľadaj hneď za tým to, že ho už nezaujímaš a že ťa vlastne ani nepozná. Proste ho už asi prestalo baviť pýtať sa ťa čo ti je, ak na 90 percent zase odpovieš nič. Poprípade nemá pre neho zmysel vyzvedať ďalej, veď mu aj tak zase odpovieš, že ti nič nie je.

Ako sa my ženy vieme rýchlo posťažovať. Na náš malý šatník, na to, že priberáme hneď keď niečo zjeme, na bolesť, na všetko. Skús sa s niektorými vecami posťažovať skôr kamarátke na kávičke ako jemu. Muž asi ťažko pochopí, že si nemáš čo obliecť, ak vidí tvoju skriňu plných vecí. Tiež asi nepochopí bolesť, ktorú prežívame my a oni nie. 😉

pexels-photo-25866 pexels.com

Ak máš svojho priateľa naozaj rada, prosím, prestaň sa s ním hádať za maličkosti. Prestaň všetko zveličovať. To, že ti včera večer nezavolal alebo neposlal smsku na dobrú noc, neznamená, že na teba zabudol, alebo je s inou. Možno bol len na pive s kamošmi. Zaspal pri filme. Hral sa na počítači. Jednoduché a výstižné. Nič ťažké. To, že zavolal vašej spoločnej kamarátke a nie tebe, keď ste boli spolu von, neznamená, že chcel počuť ju. Možno mu len v denníku hovorov vybehla prvá a tak ju vytočil. Vedel, že ste spolu, že stačí zavolať aj jej.

Stopni sa s urážkami. Neurážaj sa za všetko, čo ti povie. Ak to nemá rád, tak mu to nerob. On tým nič zlé nechcel povedať, len ti dal jasne najavo, že nemá rád, ak doňho stále strkáš, nebodaj ho pred kamarátmi nazývaš muckom. Neznamená to, že ťa prestal ľúbiť, len treba niekedy porozmýšľať, čo, kde, pred kým robíš a rozprávaš. Nedávaj im za vinu niečo, čo ani nevieš ako bolo. Buď si ho vypočuj alebo to nechaj tak, ale nedomýšľaj si zbytočne.

Muž do tvojej hlavy nevidí. Nevie, že sa ti nepáči, že ide zase von chľastať. Alebo že ti na výročie nedoniesol kvety. Začni byť k nemu úprimná, všetko povedz narovinu. Bez zbytočného pretvarovania sa a ironického podtónu. Nepovedz mu, že je to v pohode, ak to v pohode nie je. Muž počul, že to je v pohode, prečo by si mal teda myslieť opak?

elitedaily elitedaily.com

Nevravím, že chlapi sú úplne neviniatka, ale skús sa aj ty nad sebou zamyslieť . Nad tým, čo robíš a ako sa občas k nemu neférovo správaš. Skús v sebe potlačiť tú manipulatívnu, prefíkanú ženu, ktorá sa za každú cenu chce dostať von.

Skús aspoň na malú chvíľku žiť s ním tu a teraz, neriešiť žiadne problémy, už vôbec nevyťahovať dávno (pre neho) zabudnuté veci z minulosti. Skús a uvidíš, možno to bude lepšie. Možno sa zrazu budeš vedieť pozrieť na veci aj z iného uhla.

Buď ženou, ktorú mu budú ostatní chlapi len závidieť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating