Áno, viem. Je to názov filmu a pokiaľ si ho ešte nevidela, tak si ho bež pozrieť. Stretli ste sa niekde vonku alebo na internete, máš pocit že preskočila iskra a po čase nechápeš, prečo sa neozýva. Pýtaš sa sama seba, čo nevolá? Prečo ti ráno nenapíše sms? Stáva sa z teba novopečený filozof, ktorý má, hádam, viac teórii ako Aristoteles:

„Možno nemal čas, určite je mimo mesta.“

„ Myslím, že mal toho veľa do školy.“

„ Bol v práci.“

„To preto, že sa mu vybil mobil.“

„Len sa bojí záväzkov.“

Dievča preber sa. Nemyslím to vôbec v zlom, práve naopak, asi každé dievča si prešlo takýmto obdobím. Je dôležité uvedomiť si jednu vec. Ak by ťa mal skutočne rád a chcel byť s tebou, tak takéto veci neriešiš. Žiadne ale neexistuje.  Ja viem, možno si sa zamilovala, možno si čakala od neho viac, než ti bol schopný dať. Možno si v kútiku duše tušila, že z toho nič nebude a možno ťa na začiatku aj varoval.

No ty si verila, že ho jedného dňa možno zmeníš.  A ak nie jeho, tak aspoň jeho pohľad na vzťahy. Na jednej strane si nahováraš, že medzi vami je niečo viac, lebo by sa nebolo stalo, čo sa stalo. Nemiloval by sa s tebou, nenapísal by ti opitý počas noci. A ak by ťa skutočne nechcel, tak by sa ani po tom týždni neozval. Nebuď naivná. Jednoducho s tebou byť nechce. Vypĺňaš mu čas.

tumblr_nyw1f5iv9d1ql1e8eo1_1280 napoleonfour.com

Stačilo. Kamarátky ti to možno nevraveli, pretože ťa majú priveľmi rady a možno by si ich ani nepočúvala. To, že ho v skutočnosti nezaujímaš, neznamená, že nie si úžasná. Jednoducho nemôžeš byť každého typ. Z času načas musíš počúvať svoju intuíciu a nehľadať výhovorky. Ľudia milujú svoju slobodu a sú schopní sa jej „vzdať“, iba ak stretnú toho pravého.

No dovtedy ťa budú brať, tak možno na jedno. Čím skôr si to priznáš, tým lepšie. Ak si budeš zamieňať chvíľkové pobláznenie za lásku, ľahko by sa mohlo stať, že na ňu postupne zanevrieš. Len si prestaň dávať plané nádeje, daj bodku tam, kde patrí. Nehľadaj výhovorky, nekomplikuj to. Láska nie je až taká zložitá, tá skutočná sa na nič nehrá, nepotrebuje publikum…

A v deň, keď sa objaví ten pravý, pochopíš, prečo ti to s nikým predtým nevyšlo.

Cover photo: www.pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating