Nevhodné komplimenty pre ženy

Ak chceš niekoho pochváliť, určite to myslíš dobre a chceš danú osobu len potešiť. Niektoré komplimenty sú ale nevhodné a najmä pre ženy. Namiesto povzbudenia či zdvihnutia sebavedomia dokážu skôr zaraziť až uraziť, pretože keď tie slová rozoberieš do hĺbky, dali by sa brať naozaj ako urážka.

Z toho dôvodu by si si mala dávať pozor na to, ako sa správaš k iným ženám. Ty najlepšie to predsa vieš pochopiť, pretože takéto veci by nepotešili asi ani teba, ak by ti ich niekto povedal.

Na prvý pohľad tieto vety síce vyzerajú naozaj pochvalne, no skús sa na ne pozrieť trochu z iného uhla. Ak napríklad povieš žene, že vyzerá perfektne, keď schudla, ako vieš, že náhodou netrpí poruchou príjmu potravy? Alebo keď povieš, že je iná ako ostatné ženy … v akom slova zmysle to myslíš? Je horšia alebo lepšia?

Žena objíma vankúš
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Niekedy ide naozaj o takéto maličkosti, ktoré ale dokážu spôsobiť množstvo nedorozumení a zbytočných problémov. Aby si sa im vyhla, poď sa spolu s nami pozrieť na konkrétne komplimenty, ktoré sú nevhodné a rozhodne by sa hovoriť nemali.

Ak niektorý z nich dostaneš od inej osoby, bez problémov ju (ho) upozorni na to, že to nie je úplne správne a vysvetli, prečo to tak je. Ľudia niekedy potrebujú počuť vysvetlenie od niekoho iného, až potom si to uvedomia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife