Unsplash/Adam Winger

Aj keď sú kaderníctva momentálne zatvorené, o to viac by si mala premýšľať nad tým, aký účes si necháš urobiť hneď po tom, ako sa salóny otvoria. Určite sa ti už niekedy stalo, že do kaderníctva si prišla nadšená z novej zmeny, no odchádzala si trochu sklamaná, pričom si obviňovala najmä svoju kaderníčku.

Ona pritom robila len to, čo si jej povedala ty. My samy sa zvykneme dopúšťať chýb, kvôli ktorým následne nie sme veľmi spokojné. Čítaš správne. Ani si to niekedy neuvedomujeme, no je to tak. Ak chceš nabudúce vychádzať z kaderníctva ako hviezda, neurob jednu z týchto 4 chýb (alebo rovno všetky naraz).

Vybrala si si nevhodný účes

Keď si prezeráš fotky na internete, obdivuješ účesy niektorých žien. Povieš si, že taký by si chcela aj ty. Zabúdaš pritom na to, že niektoré účesy pristanú len ženám a určitým typom tváre a zrovna ty ho mať nemusíš. Výsledok preto nebude ani zďaleka rovnaký ako na fotke.

Malý tip: Keď si pozeráš tieto účesy, skús prstom prekryť tvár danej ženy. Účes bude zrazu vyzerať úplne inak, ako keď sa pozeráš aj na tvár.

zdroj: Unsplash/Brendan Church

Nesedela si správne

V kaderníckom kresle by si mala sedieť rovno a vystreto. Dokonca by si si nemala prekrižovať ani nohy, čo my ženy robíme veľmi rady. Dokonca aj takáto malá drobnosť môže spôsobiť, že vlasy nebudeš mať ostrihané dorovna.

Robíš unáhlené zmeny

Hovorí sa, že za každou zmenou účesu hľadaj chlapa. Nikdy však nerob unáhlené závery a každú zmenu svojho účesu si poriadne premysli. Nenabehni do kaderníctva s tým, že chceš ofinu, keď si ju doteraz nikdy nemala a ani si nevieš predstaviť, ako sa o ňu budeš starať. To, že je ofina teraz trendy neznamená, že ju musíš mať aj ty.

Ak by si konala v afekte, po opadnutí adrenalínu by si mohla byť s výsledkom nespokojná a nehnevala by si sa na seba, ale na kaderníčku, ktorá by ti účes urobila. A pritom len nasledovala tvoje inštrukcie.

Nepovedala si pravdu

Nikdy nezataj históriu svojich vlasov. Kaderníčka by mala vedieť o všetkých experimentoch, ktoré si na svojej hlave urobila. Aj keď sa za ne hanbíš. Ak by si nepovedala, že si predtým skúšala inú farbu vlasov, výsledný efekt by mohol dopadnúť inak a napríklad pri farbení by si dosiahla úplne iný odtieň. A to len preto, že si nepovedala pravdu.

Väčšina kaderníčok s týmito chybami dokáže bojovať a ak sú skúsené, nedovolia ti urobiť niečo, čo by si ľutovala. Každá z nás však nemá šťastie na také dokonalé kaderníčky, preto by si mala myslieť dopredu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty