Nevera ako volanie o pomoc

Podvádzanie častokrát vnímame predovšetkým ako čin z rozmaru. Avšak, čo ak je nevera volanie o pomoc? Množstvo ľudí žije v nefunkčných vzťahoch, ktorých výsledkom býva práve zahýbanie. O tomto uhle pohľadu na neveru sme sa zhovárali so psychologičkou Mgr. Monikou Gregussovou z online poradne MOJRA.

Zamyslela si sa niekedy nad tým, čo nevere predchádza? Alebo si venovala pozornosť iba samotnému činu a akékoľvek „prečo“ sa pre teba stalo nepodstatným?

V našom článku TU sme sa venovali otázke, či je možné neveru predvídať. Tentokrát sa zameriame na konkrétne situácie či emócie, ktoré jej predchádzajú a pozrieme sa na vec z menej zvyčajného uhla pohľadu.

Áno, určite existuje množstvo chronických klamárov, ktorí sa vyslovene vyžívajú v podvádzaní a nie sú schopní byť verní. Avšak sústreďme sa tentokrát na tú druhú skupinu. Na tých, pre ktorých je nevera ako volanie o pomoc.

Emocionálna nespokojnosť vo vzťahu

Emocionálna nespokojnosť v partnerstve je vážny problém, ktorý z dlhodobého hľadiska nemôže dopadnúť dobre. Môže viesť k psychickým problémom, strate sebavedomia alebo aj k nevere.

„Vo vzťahu túžime po blízkosti, hlbokej intimite, spojení. Nie vždy sa to darí dokonale, prichádzajú náročnejšie obdobia, občas sa od seba vzdialime. Ale celkovo by vo fungujúcom vzťahu mali prevládať pozitívne chvíle nad negatívnymi,“ opisuje psychologička.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating