pinterest.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ťažko s nimi, no ťažšie bez nich. Muži. Bytosti, ktoré nám nedávajú spávať. Sú s nami v zlých či v dobrých časoch. Sú našou súčasťou a my ich zbožňujeme. Avšak ako u nás vyvolajú motýliky v bruchu, vedia nás poriadne potrápiť a častokrát vyroníme pre nich nejakú tú slzu. Tak ako, aj my nechápeme im, oni nechápu nás. Občas na nich zanevrieme a sľubujeme sebe samej, že už nikdy viac. Nakoniec aj tak vyhrá tá láska nebeská.

Avšak, čo ak sú niektorí muži skrátka len na priateľstvo? Nevinné, úprimné a naozaj svojské. Priznajte sa baby. Že si niekedy lepšie rozumiete s mužmi, ako so ženami? Je skvelé byť v mužskom svete, pokiaľ v ňom môžeš byť ženou.

Kamarát, brat či spolužiak. Každá ho máme. Niekto, komu nevadí, ak idem von v teplákoch a mikine. Niekto, na kom nemusíš sledovať to, ako sa obliekol a cítiť sa menejcenne. Ja nehovorím o chlapovi, ktorý je vo „friendzone“. Možno sám má frajerku, takisto ako ty máš priateľa. No jednoducho ste kamoši. Bez skrytých emócií, bez toho, aby ste v tom hľadali niečo viac. Proste ste skvelí priatelia. V minulosti som uvažovala, či naozaj môže existovať normálne a úprimné kamarátstvo medzi mužom a ženou. Či to nie je len tajomstvo, kde ty alebo on ste vo „friendzone“. Existujú také priateľstvá?

bhwea3pbu4w-jordan-whitfield unsplash.com

Existujú. Čím som staršia, tým viac mi vyhovuje mužská prítomnosť. Možno preto, že chlapi sú väčšinou tí vtipní. Tí, ktorí sa neustále smejú a vidia veci také, akými sú. Nehovorím, že nemám kamarátky, ale niečo na tých mužoch bude.

Mnoho žien mi dá za pravdu. Nevadí nám, ak môžeme byť súčasťou mužského sveta, pokiaľ môžeme byť v ňom ženami, nosiť sukne, maľovať sa, no jednoducho rozprávať sa aj o iných veciach ako sú móda či vzťahy. V mužskom svete začínam byť viac sama sebou. Je to spontánne, s iróniou, s humorom a so sarkazmom. Je to nezávislé, necítim v ňom faloš a názory mužom sú o niečo reálne, ako tie naše.

Nikto mi nevyčíta, ako som sa dnes obliekla, či to, čo mám na sebe je v móde a či sa v tom naozaj cítim dobre. V tom si vážim kamarátov, mužov, ktorí ťa berú ako rovnocennú. Berú ťa ako niekoho, s kým si môžeš zahrať hry, s kým ísť na pivo, radiť mu o ženách a vieš, že ťa nebudú ohovárať. Jasné že potrebujeme i ženy. No občas sa sklameme a zraníme. Mnoho žien, ktoré poznám, prestanú veriť rovnakému pohlaviu a chcú priateľstvo, v ktorom sú si isté samé sebou. Začnú si rozumieť viac s chlapmi, no stále sú to tie nežné ženské, ktoré sa nemusia pretvarovať a snažiť sa zapadnúť do mužského sveta. Sú v ňom skrátka stále ženami.

large weheartit.com

Týmto článkom chcem poďakovať každému mužovi a aj mojim drahým najlepším kamarátom za to, že ma berú v mužskom svete ako ženu. Že mi vedia zalichotiť bez toho, aby som v tom musela hľadať niečo viac. Že nemajú problém si so mnou zahrať hry či blúdiť nočným mestom.

Vďaka Ti, drahý priateľu za to, že mi poradíš a že sa zaujímaš ako sa mám.

Ďakujem Ti za to, že ma vždy rozosmeješ a vidíš život taký, akým je. Vďaka Ti, dobrý kamarát za to, že mi ponúkneš cigaretu z času na čas a nevyčítaš mi to, že ju potrebujem. Vďaka, že mi pomôžeš, keď to na opätkoch nezvládam. Ďakujem drahí páni, že nemáte problém sa s nami opiť, keď sme smutné a nevyčítať nám to. Ďakujem mužským priateľom za to, že nás, ženy, chcú ako ženy-kamošky, ktoré milujú mužský svet, ak v ňom môžu byť ženami.

Vďaka muži, kamoši, spolužiaci! 

Ste skvelými priateľmi!

„Nevadí mi žiť v mužskom svete, pokiaľ v ňom môžem byť ženou.“
– Marilyn Monroe

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating