unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Každá house party je jedinečná, ale na máloktorú sa chceme vrátiť. No ty si sa vrátil. Pri organizovaní bytu sa zvyčajne príliš nerozmýšľa nad detailami a tak to aj vyzerá. Ja som si dala viac záležať a o mojich house párty sa začalo hovoriť čoraz častejšie a nakoniec sa zjavil aj on. 

Aby bol práve tvoj byt ten naj, prinášam ti 3 veci, na ktoré by si sa mala zamerať.

Miesto

Či už bývaš sama, v podnájme alebo sú tvoji rodičia práve cez víkend preč, je dôležité aby sa hostia cítili čo najuvoľnenejšie. Všetci sme zažili hostiteľa, ktorý celý večer hostí okrikoval, aby si nesadali na rodinnú relikviu a neopierali sa o parapetu, lebo ju otec nevie opraviť od 90. rokov. Preto – všetko, čo nechceš, aby skončilo mierne poškodené, obliate alebo proste roztrieskané, uprac do špajze alebo do skrine. Alebo do izby, ktorú zamkneš na kľúč. Urob čo najviac voľného priestoru a stôl s alkoholom daj podľa možností nabok, nie do stredu izby. Opité tanečné pohyby bývajú obzvlášť akrobatické a nechceš predsa skončiť bez pohárov.

Čo sa výzdoby týka, tu je všetko na tebe a tvojich kamarátoch. Osobne ja si myslím, že tematické párty majú svoje čaro a menej sa podobajú na zraz anonymných alkoholikov. Postaraj sa aj o to, aby bol dostatok miesta na sedenie, a ak si zavolala 30 ľudí a máš iba jednu sedačku – improvizuj. Na zem hoď vankúše alebo deky, uvoľni parapetu od kvetináčov alebo premiestni stoličky z kuchyne do izby.

archív Fernet Stock

Postaraj sa o hostí

A to v tekutej i tuhej forme. Fantázii sa medze nekladú, preto pokojne miešaj vlastné drinky, ale mal by sa ten alkohol aj dať piť v relatívne triezvom stave. Ak si netrúfaš na barmanský skvost, siahni po niečom, čo je hneď zaručene dobre ochutené, ale má aj ten správny percentuálny pomer, napríklad Fernet Stock Citrus – je ideálny na leto, a je vhodný ako samotný, tak aj ako súčasť drinkov s ovocnými džúsmi alebo osvedčený bavorák, teda fernet s tonikom jednoducho nesklame nikdy. Nezabúdaj však na to, že opití ľudia sú hladní ľudia a ten, kto pije nalačno, odchádza z bytu nasilu a posledný. Priprav nejaké chlebíčky alebo šaláty, vyhni sa aromatickému cesnaku a neodporúčam ani donášku sushi. Ja som osobne zástanca sklenených pohárov, no ak ich nemáš dostatok, radšej nakúp všetkým rovnaké veľké červené ako v amerických filmoch. A budeš mať menej roboty s umývaním.

archív Fernet Stock

Atmosféra

Všetko vyššie spomenuté je ti nanič, ak na byte nevládne príjemný vibe. Ak ste partia kamošov, tak super, ak sa však ľudia medzi sebou nepoznajú, neseď na mieste a ako hostiteľka ich všetkých pozoznamuj. Čím som staršia alebo opitejšia, tým viac zábavné mi prídu spoločenské hry. Dobble, Activity alebo Cards against humanity by si mala mať určite po ruke – určite sa pri nich veľa nasmejete a zároveň lepšie spoznáte. K atmosfére patrí aj hudba a ideálne z kvalitného repráku.

shutterstock.com

Nezabúdaj však, že hlavným cieľom house party je zabaviť sa v pohodlí domova. A to aj keď si hostiteľka. Uvoľni sa, vezmi pohár do ruky a bav sa s priateľmi. Veď aj o tom je život.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating