Potetovaná žena
Pexels/Ivan Oboleninov

Vždy ťa zaujímalo, prečo sa ľudia dávajú tetovať? Podľa portálu thoughtcatalog je tu niekoľko odpovedí na tvoje otázky.

V dnešnej dobe si takmer každý na telo vytetuje čokoľvek. Ľudia majú potetované ruky, nohy, chrbát, ba dokonca aj prsty alebo krk. Možno patríš k tej druhej skupine – na tele nemáš vytetované nič, dokonca si neskúsila ani len henu a pýtaš sa samej seba, aké môžu mať títo ľudia dôvody na kerku? Tých dôvodov je množstvo, no my spomenieme tie najčastejšie.

Aby ukázali, že sú oddanými fanúšikmi

Všimla si si aj ty, že niektorí ľudia si dávajú tetovať logá ich obľúbených seriálov? Star Wars, Sherlock a iné podobné seriály, ktoré sú nesmierne populárne. Takýmto spôsobom ľudia dávajú najavo, že sú zanietenými fanúšikmi – či už hudobnej kapely, televíznej relácie, kníh alebo seriálov. Ľahšie sa im potom aj nadväzujú konverzácie s ostatnými, ktorí sú tiež fanúšikmi podobných show. Hlavným dôvodom je ale úcta k daným autorom, ktorí sa podpísali pod ich vznikom. Sú im vďační za to, že vytvorili niečo, čo milujú.

Zo sentimentálnych dôvodov

Väčšina tetovaní má nejaký jasný význam. Preto toho človeka je dané tetovanie spomienkou na zosnulého člena rodiny alebo blízkeho priateľa. Ľudia si dávajú vytetovať napríklad aj kríže s dátumom smrti danej osoby alebo s ich fotkou. Takýmto spôsobom si ju chcú uctiť a dať ostatným najavo, že je v ich srdci hlboko zakorenená a len tak ľahko odtiaľ nezmizne. Aj keď ju už nemôžu oživiť, chcú, aby žila aspoň na nejakej ich časti tela.

Pretože majú pocit, že tetovanie môže byť aj umeleckým dielom

Niektorí ľudia považujú svoje kerky za niečo prekrásne. Je pre nich niečo ako umelecké dielo a radi ho vystavujú na obdiv iným. Majú pocit, že toto dielo najlepšie vynikne na ich pokožke. Tetovanie je pre nich niečo ako make-up a oblečenie pre iných ľudí. Módnym doplnkom. Spôsob, akým prejavujú svoju osobnosť alebo identitu. Chcú sa tak odlíšiť od iných a tetovanie im pomáha milovať samých seba. Má pre nich neskutočne hlboký význam.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty