unsplash.com

Z každého kúta na teba vyskakujú dokonalé ženy, ktoré sú nesmierne krásne. Majú dlhé, zdravé, husté vlasy, prekrásne veľké oči, plné pery či dokonalo biele zuby ako perličky. Pozeráš sa na ne a vravíš si – aj ja by som chcela tak vyzerať. Cítiš sa menejcenne a túžiš byť taká ako ony. Máš pocit, akoby si do tohto sveta nepatrila. Len kvôli tomu, že máš akné, malé oči alebo nosíš strojček na zuby.

Takýto zaužívaný ideál krásy ale nie je pravdivý a už vôbec by sme sa podľa neho nemali riadiť. Pretože v každom z nás je čosi jedinečné. Je to niečo, vďaka čomu sa odlišujeme od iných a môžeme byť sami sebou. Či už sa jedná o talent, schopnosti alebo zručnosti. Podľa našej osobnosti nás druhí ľudia spoznávajú a vďaka tejto našej jedinečnosti sa radi zdržiavajú v našej blízkosti.

zdroj: unsplash.com

Niektoré ženy si to však ešte stále neuvedomujú. Krásne nie sú vďaka prefarbeným blond vlasom, make-upu či umelým mihalniciam. Krása totiž pramení z nášho vnútra. Ako sa správame voči druhým ľuďom. Akonáhle si milá osoba ochotná pomáhať druhým, ľudia si ťa určite obľúbia.

Mnohé z nás sú nešťastné, pretože nevyzerajú tak, ako by chceli. Považujú sa za škaredé, kvôli čomu sa nedokážu akosi začleniť do spoločnosti. Nerady vyhľadávajú nové známosti a myslia si, že o ne nemá žiadny chlap záujem. Keby len tušili, ako sa mýlia. To, že na tomto svete existuje nejaký hlúpy ideál krásy, ktorý je dlhodobo zaužívaný, neznamená, že ak niekto do neho nezapadá, je automaticky považovaný za nepekného.

zdroj: unsplash.com

Všetci sme predsa pekní iným spôsobom. Aj napriek tomu, že náš výzor nezodpovedá ideálu krásy. Ak sa totiž nebojíme pomáhať tým, ktorí to potrebujú a vážime si ostatných, čoraz viac a viac opeknievame. Preto sa prestaň takýmto nerealistickým ideálom riadiť a maj sa rada. Taká, aká si.

Dievča, prosím, zapamätaj si, že si jedinečná. Jedinečnou ťa robí to, že máš hlbokú dušu a veľké srdce, ktoré dokáže tak veľmi milovať. V každom z nás sa skrýva výnimočnosť, vďaka ktorej si nás ľudia obľúbia. Preto sa neriaď zaužívanými ideálmi krásy a buď sama sebou. Usmievaj sa, rob to, čo ťa baví a napĺňa a ver mi, že ťa ostatní začnú mať radi, pretože budeš pre nich vzácna. Pamätaj na to. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty