unsplash.com

Boli ste spolu pár mesiacov a vyzerali ste tak zaľúbene. Ľudia vám držali palce, nech vám to dlho vydrží a dokonca som sa k ním pridala aj ja. Pridávali ste spoločné fotky a zdieľali ste spoločné zážitky na sociálnych sieťach. Priznám sa, závidela som ti ho. Myslela som si, že ty budeš tá žena, ktorá urobí môjho milovaného, najšťastnejším mužom na svete. To bola moja jediná útecha. Lebo jeho šťastie je mojím šťastím. 

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com

Nebolo jednoduché od neho počúvať, ako ste boli na chate v Banskej Štiavnici, ktorá je mojím obľúbeným mestom. Ďalej mi hovoril o tvojej rodine a o výrivke, ktorú máte na chate. Nepotrebovala som vedieť detaily, nechcela som ich vedieť. Ale vieš čo je zaujímavé ? Nikdy mi nepovedal o jeho pocitoch, ktoré zažíval v tvojej blízkosti. Rozmýšľala som, čo k tebe mohol cítiť. So mnou sa stretával rovnako, ako keď ešte nemal frajerku. Každý druhý deň po 2 hodiny. Čo to znamená ? Možno v tebe hľadal stále kúsok zo mňa, ale v tebe to nebolo.

Pamätám si na ten týždeň, keď ste sa rozišli. Neodpisoval mi a ignoroval ma. Až kým sme sa nestretli  na ulici. Tam som si povedala, že si nezaslúžim, aby ma ignoroval. Stále mám v očiach jeho smutný výraz, ktorý hovoril za všetko. Vedela som, že je lepšie na niektoré veci sa nepýtať. Mal so sebou psa, ktorého ste si kúpili spolu. Začala som sa s ním blázniť a všimla som si, že sa podvedome usmieva. Viem, že to nemal v tom čase jednoduché a mojou úlohou bolo rozveseliť ho vždy, keď sa dalo. Môžem povedať, že sa mi to podarilo a po krátkej dobe sa z neho opäť stal chlap, ktorého len tak niečo nepoloží. Ako si ho mohla opustiť ? Pýtam sa prečo ? Tak dokonalého muža už nenájdeš nikde. Silný a pritom viem, kde je najviac citlivý a zraniteľný. Sebavedomý, inteligentný a odhodlaný muž, ktorý si chce plniť svoje sny. Muž, ktorého by ti mohla každá závidieť. Milujem ho nekonečnou láskou. Takou láskou, ktorú si mu ty zrejme nemohla dať. Svoj boj som nevzdala a ani ho nevzdám.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com

 

V konečnom dôsledku ti ďakujem, že si ho viacej netrápila. Nezniesla by som sa pozerať na to, ako ho ničíš. On si nezaslúžil byť kvôli tebe smutný. To ty si tá, ktorá ho stratila. A poviem ti ešte jedno. Zlatý retriever sa má skvele, lebo ho obaja ľúbime pravou a naozajstnou láskou. Nie len tou tvojou dočasnou.  

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating