unsplash.com

Každý z nás je určitým spôsobom ovplyvniteľný a ja osobne si myslím, že to patrí medzi naše negatíva. Je veľmi dôležité, aby sme si určili do akej miery dokážeme byť ovplyvniteľní.  Náš vek nám ponúka veľa príležitosti a skúsenosti, aby sme si vytvorili náš vlastný názor a chápanie.

e495ff35ce1bc06317dd81f529c5bab5 photo: pinterest.com

Človek, ktorý má vlastné názory, myšlienky a chápanie, nemal by skončiť väčšinou zmanipulovaný, ale nikdy nehovor nikdy. Celá spoločnosť, ktorá nás obklopuje nás chce ovládať. Prirovnala by som to aj k obchodom. Čo myslíš, ako nás ovplyvňujú výpredaje a plné sklenené výklady, v ktorých nám svieti ten názov: AKCIA, SALE, 50% ZĽAVA, 100% VÝPREDAJ? Veď predsa aj obchod ma chce ovládať a zmanipulovať. AK sa nad tým poriadne zamyslíš, pochopíš, že mám pravdu. Je to nevedomé, ale sme ovplyvniteľní ľudia, takže do toho obchodu predsa len musíme vojsť 😀

Čo sa týka ľudí, ktorí sú okolo nás je to podobné. Jeden sa dá ovplyvniť hneď, ten druhý až po pár minútach a ten tretí vôbec. Je to na každom z nás a je to o tom, ako tento pud máme vypracovaný. Ale ako prídem na to, či to je aj moja slabá stránka ?

8e709186e1e92abcea99729e3e39e06d photo: pinterest.com

Skús sa pozorovať. Napíš tvojej kamarátke, či chce ísť do…… (najlepšie niekam, kde to nemá rada) a uvidíš, ako to skončí. Kto sa prvý prispôsobí? Alebo si pokecaj s partnerom a počúvaj sa 😀 Si presne ten typ, ktorý si zmyslí, že to bude takto, je to proste takto? V tomto prípade je to lepšie pre teba, pretože tá tvoja polovička, je tá ľahšie ovplyvniteľná, takže na tom až tak zle nie si. Keď si to zoberieš naopak máš na čom pracovať.

Nikdy to nebudeš mať ľahké. Ak ťa budú ľudia okolo teba manipulovať a viesť ťa tam, kde si zmyslia, nemôžeš spoznať to, čo máš rada. Musíš mať predsa svoj názor a svoje nápady. Možno si vravíš, že ich predsa máš, skús sa zamyslieť znova! Nikdy si to nemôžeš povedať, pokiaľ sa nezačneš pozorovať a rozmýšľať nad tým.

d1dc581fd8a9bb2be98a5d7be272c82b photo: pinterest.com

Osobne mám veľkú výhodu v tom, že som mysliteľ. Mnohokrát premýšľam nad tým,  aká vlastne som a čo môžem ešte vylepšiť, no je toho veľa. A preto aj tebe nezaškodí kúsok sebakritiky a priznania si, na koľko si ovplyvniteľná, pretože to môže vzrásť tam, kam nechceš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife