Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Prečo by sme mali zabúdať na niečo, čo nás tak dlho robilo šťastnými? Veď v tom momente sme sa cítili, akoby celý svet patril len a len nám. Netreba zabúdať na to pekné. Stačí keď odpustíme to zlé a nebudeme to opakovať. Myslime však na to, že práve nepríjemnosti boli dôvodom, ktorý nás nútil dať niektorým ľuďom voľnosť aj cez to, že v mnohých prípadoch sme to takto nechceli.

Láska je silný cit, ktorý si s nami často robí čo chce. Nevieme ovplyvniť to, do akého človeka sa zamilujeme. Niekedy je to najsladší sen, inokedy zas najhoršia nočná mora. Avšak obe z nich z nás robia tie osoby, ktorými máme byť.

Po prvom rozchode, ktorý som absolvovala, som nevedela čo budem robiť. Rozhodla som sa prerušiť všetok kontakt a naivne som si myslela, že som spravila najlepšiu vec v živote. Lenže prešlo pár mesiacov a vtedy som to celé pochopila. Nie je to o tom, aby som ho ignorovala. Rozchod je na to, aby som mu odpustila. Všetky chyby, lebo sme ich mali obaja. Všetky prešľapy, ktoré urobil vedome, či nevedome, lebo som ich robila taktiež, no nikdy z toho nerobil takú vedu ako ja. Všetky slová vyslovené v hneve, pretože som tiež nebola vždy milá. A aj napriek tomu, že som ho milovala, som mu vedela ublížiť viac než ktokoľvek iný. Takisto ako aj on mne.
pexels-photo-102734-largefoto: thoughtcatalog.com

Odpustila som ti to všetko. Po mesiacoch života bez teba a boli to hrozné mesiace. Plné hnevu, nenávisti. Plné falošných úsmevov a s falošnou nádejou, že to takto bude lepšie. A prečo ? Lebo som bola tvrdohlavá a myslela som si, že som tá, ktorá sa rozhodla správne. Mala som ti odpustiť oveľa skôr. Ušetrila by som si svoje trápenie, s ktorým som každý večer zaspávala. Lenže ľudia, ktorí priveľmi milovali zväčša končia práve takto.

Preto netrápme seba ani ostatných. V každom sme zanechali práve taký kúsok seba, aký zanechali oni v nás. Viem, nie je ľahké pohnúť sa vpred, ak nás čosi drží tam, kde stojíme. Ale musíme žiť svoj vlastný život. Nechajme ísť tých, ktorý nás opúšťajú. Možno nevravia zbohom, ale dovidenia. No ak ich chceme počuť, nemôžeme od nich predsa utekať.

foto: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating