Toxický vzťah

Vieš, že s partnerom máte toxický vzťah, no aj tak z neho nechceš odísť? Pretože ho miluješ a proste vieš, že ste si súdení. Napriek tomu si ubližujete a neviete, ako sa pohnúť ďalej. Preto sme tu my. Poradíme ti, ako sa zbaviť tejto negativity a kedy z takéhoto vzťahu už radšej vycúvať, a to napriek všetkým tvojim pocitom. 

Toxický vzťah je veľmi špecifický a mnohokrát dokáže ublížiť tak, že už niet cesty späť. Môže prerásť do šikany, psychického a dokonca aj fyzického týrania, čo určite nechce ani jeden z vás docieliť. Skúste sa však spolu zamyslieť nad krokmi, ktoré by ste mohli podniknúť preto, aby ste sa z tejto situácie dostali.

Dajte si pauzu

Skús sa s partnerom na chvíľku odlúčiť. Dajte si od seba pauzu. Možno ani nie, že sa na čas rozídete, ale pár dní sa nebudete kontaktovať. Pomôže vám to osamote si utriediť myšlienky a popremýšľať nad tým, v akom štádiu je váš vzťah. Či vás čaká nevyhnutný koniec alebo sa to ešte dá zachrániť. Veľakrát oddych partnerov od seba navzájom, dokáže pomôcť.

Rozprávajte sa

Úprimná a otvorená komunikácia je jeden z najhlavnejších aspektov vzťahu medzi mužom a ženou. Skúste si sadnúť a porozprávať sa, čo vám na tom druhom vadí. Určte si tak pomyslené hranice, ktoré za žiadnu cenu nebudete prekračovať. Vo vzťahu sú predsa dvaja ľudia a slovo oboch má rovnakú váhu. Netreba sa nad nikoho povyšovať, no naopak, ani ponižovať.

Toxický vzťah
zdroj: Pexels/Los Muertos Crew

Toxický vzťah je plný nevyjadreného nesúhlasu

Na predošlý bod nadväzuje práve tento. Pretože ak partnerovi nepovieš, že s jeho názorom nesúhlasíš (možno sa bojíš alebo ho nechceš sklamať), bude svoju chybu opakovať stále donekonečna a môže sa to postupne aj zhoršovať.

Preto, ak sa ti niečo nepáči, povedz mu to. Ak nesúhlasíš s tým, ako sa správa, vyjadri svoj nesúhlas. Keď ťa začne psychicky šikanovať alebo vydierať, udri rovnakou zbraňou.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating