unsplash.com

Nechcem len milenca, ale aj najlepšieho priateľa. Nechcem, aby môj partner bol len akýsi milenec, s ktorým je to len o fyzickej príťažlivosti. Nechcem, aby naša láska bola len taká povrchná. Chcem, aby to bolo nezabudnuteľné.

Chcem, aby môj partner bol zároveň aj mojim najlepším priateľom, pretože mu túžim zavolať po dlhom dni aj keď sa radujem, aj keď smútim. 

Chcem, aby môj partner bol zároveň aj mojim najlepším priateľom, pretože to nebude vždy len o fyzickej príťažlivosti.

Chcem, aby môj partner bol zároveň aj mojim najlepším priateľom, pretože potrebujem oporu, ktorá ma pobozká, no aj pohladí a viem, že všetko bude v poriadku.

Chcem, aby môj partner bol zároveň aj mojim najlepším priateľom, pretože chcem, aby môj vzťah nebol len o nejakej povrchnosti. 

Dokonalá láska spočíva v tom, že znášame chyby iných, nečudujeme sa vôbec ich slabostiam, poúčame sa aj z najmenších skutkov čností, ktoré ich vidíme konať.

zdroj: unsplash.com

Chcem mať vedľa seba niekoho, na koho sa budem môcť spoľahnúť, komu sa budem môcť vyrozprávať a povedať mu o svojich snoch, túžbach, no aj trápeniach. 

Chcem mať vedľa seba niekoho, kto ma bude rešpektovať ako individuálnu osobu.

Chcem mať vedľa seba niekoho, kto si ma bude vážiť aj ako vzácnu priateľku, na ktorú sa vždy dá obrátiť. 

Chcem mať vedľa seba niekoho, komu nebude problém zdvihnúť mi telefón o tretej ráno.

Chcem mať vedľa seba niekoho, kto bude nielen mojim milencom a partnerom, ale aj vzácnym človekom a priateľom. 

Chcem mať vedľa seba niekoho, kto bude verným a starostlivým partnerom v v krásnych, no i ťažkých chvíľach.

Láska je rozhodnutie, je to úsudok, je to prísľub. Ak by láska bola len pocit, neexistoval by žiaden základ na prísľub navždy milovať jeden druhého. Pocit príde a odíde. Ako môžem usúdiť, že ostane navždy, keď moje konanie nezahŕňa úsudok a rozhodnutie.“ – Erich Fromm

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating