@bunnyjennyphoto

Chlapi sú zázračné stvorenia. Vždy vedia, kedy majú napísať a pripomenúť sa, že aj oni sú stále v našom živote. Kopa prebdených nocí, kedy čakáš či sa ozve. Trápiš sa. Dúfaš. A stále nič neprichádza. Pomaly sa zmieriš s tým, že on už viac do tvojho života nepatrí, aj keď si si nie vedomá, prečo tomu tak je. Ale jedného dňa sa rozhodneš, že sa prestaneš trápiť, prestaneš hľadať na sebe chyby, ktoré nemáš.

No ty ich nájdeš. Len preto, aby si mala nejakú výhovorku sama pred sebou, pre ktorú mohol ten „dokonalý“ muž odísť. No ty si pevne rozhodnutá netrápiť sa pre neho znovu. A v tom, ako ten najsilnejší úder z neba, to príde. Ozve sa. Nič, len obyčajné „Ahoj“, no ty si presne tam, kde predtým. Vieš, že tam nesmieš byť znovu, lebo všetko bude zase zlé.  Bude to mať rovnaký priebeh a ty to vieš. Vieš, že ťa znovu zraní a ani sa nad tým nepozastaví. Pretože on je už raz taký.

Nikdy nehľadel na tvoje pocity, a ako sa môžeš cítiť ty. Aj keď si mu to neraz povedala, vždy len mávol rukou a povedal, nech nedramatizuješ. Nikdy si nevšimol, že ti svojim správaním ubližuje. Prosím, neidealizuj si ho. Nepozeraj sa cez tie ružové okuliare lásky, pretože tým ubližuješ sama sebe. Dúfaš, že tým obrániš svoje zlomené srdce, pretože si našla svoju spriaznenú dušu, ale ona tam nie je. Je to len chlap, ktorý nechce byť sám a uspokojí sa s hocičím. Lenže ty nie si hocičo. Ty si hodná pravej, nefalšovanej čistej lásky tak, ako my všetky.

Všetky si zaslúžime svojho princa na bielom koni. Takže, prosím, prestaň sa trápiť nad niekým, kto za to vôbec nestojí. Prosím, neprestaň veriť v pravú lásku. Ona si ťa totiž nájde. Možno to nebude zajtra, o týždeň možno mesiac. Môže to byť o pol roka, pokojne o rok. Ale ona isto príde. Ona príde, keď na ňu budeš pripravená prijať ju celým srdcom. A dovtedy, bav sa, cestuj, čítaj. Rob čokoľvek, čo ťa baví a napĺňa ťa. Ale hlavne.. to najdôležitejšie zo všetkého je odpustiť si. Odpusti si všetko, čo ťa trápi a ži. Ži životom, ktorý budeš milovať. Miluj sama seba a odpúšťaj.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating