pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Každej z nás sa občas v živote stáva, že sa nevieme rozhodnúť. Ak ide len o to, či si kúpime červený alebo sivý kabát, či si dáme čokoládový alebo jahodový koláč, alebo či máme chuť na pivo alebo víno, rozhoduje sa nám ľahko. Zasekneme sa však vo chvíli, kedy sa musíme rozhodnúť vo veľkých veciach. Niekedy nevieme čo chceme. Inokedy sa bojíme následkov.

foto:pexels.com

Celý Tvoj život je tvorený rozhodnutiami. Tie sú výsledkom aktuálneho stavu Tvojej mysle, Tvojho tela a Tvojej duše. Ak sa obzrieš spätne na svoj život, určite vo svojej minulosti nájdeš rozhodnutia, na ktoré nie si práve hrdá. Možno s odstupom času vnímaš, že neboli správne. Vieš však, prečo by si ich nemala ľutovať? Lebo vo chvíli rozhodovania si to práve tak chcela. A každé Tvoje rozhodnutie (aj nesprávne) Ťa formuje.

Možno sa práve rozhoduješ, akú vysokú školu budeš študovať. Možno nevieš, či sa presťahovať za prácou do iného mesta. Alebo zvažuješ, či chceš aj naďalej ostávať v Tvojom aktuálnom vzťahu. Nevieš sa rozhodnúť a ono je to normálne. Je to znamením toho, že je to pre Teba dôležité.

foto:pinterest.com foto:pinterest.com

Ak si niekedy nebudeš istá, nerozmýšľaj. Rozhodni sa presne tak, ako to v danej chvíli cítiš. Zváž pre a proti. Pozitíva a negatíva. Klady a zápory. Nerozmýšľaj však dlho. A rozhodni sa na základe toho, čo považuješ práve v tej chvíli za správne. Ak budeš chcieť, aby ti niekto poradil, tak o to popros. Vypočuj si názor a rady iných, nenechaj sa však ovplyvniť natoľko, že budeš neskôr rozhodnutie ľutovať.

A hlavne! Nikdy svoje rozhodnutia neľutuj. Možno nebudú vždy správne, možno nebudú vždy najšťastnejšie a možno Ťa neprivedú k výsledku, aký by si očakávala. Vedz však, že sa svojimi rozhodnutiami si musíš stáť. Musíš si byť nimi istá a obhájiť si ich, aj keď bude niekto Tvoje rozhodnutia spochybňovať. Sú to Tvoje rozhodnutia, ktoré vychádzajú z tvojho aktuálneho rozpoloženia a pocitov. Preto ich nikdy nesmieš ľutovať.

foto:pinterest.com foto:pinterest.com

Neboj sa robiť vo svojom živote veľké rozhodnutia. Rozhoduj sa vo veľkých veciach, ktoré ťa formujú a vytvárajú z Teba osobnosť, akou dnes si. Odolnejšia, trpezlivejšia, stabilnejšia, istejšia. Akákoľvek si, to všetko je výsledkom toho, čo sa v Tvojom živote odohrávalo. Zmeň prácu, bývanie, partnera. Neboj sa toho. Len ak budeš robiť veľké rozhodnutia, Tvoj života sa posunie. K lepšiemu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife