unsplash.com

Moja krásna letná láska začala počas vysokej školy. Poznáš ten pocit, kedy prídeš do mesta plných cudzích ľudí a snažíš sa nájsť priateľov, ktorí tebe pasujú? Tak mne sa to aj podarilo našla som kamarátky na život a na smrť, a nielen to. Našla som oveľa viac.

Môj život plynul rýchlo. Môj ranný rituál bol spraviť si kávu, nahodiť sa do piatich minút doposiaľ vždy neúspešne, stihnúť seminár a prednášky, prísť na intrák, dať si sprchu, ísť na MHD, aby som stihla prísť včas na brigádu, obvolať medzitým rodinu, že žijem a momentálne leňoším, lebo by sa zbláznili ak by vedeli, ako môj deň vyzerá. Večer doraziť na intrák porozprávať sa s babami nekonečné dialógy a večer vypadnúť niekam do mesta sa odreagovať po tom zhone. Presne takto beží život vo väčších mestách.

zdroj: unsplash.com

 

V jeden večer sme sa rozhodli spontánne ako vždy, že ideme do mesta pozrieť do akéhosi baru. Vždy sme si povedali jedno základné pravidlo, ktoré sme sa snažili dodržať a to, že všade a všetky budeme chodiť spolu tam aj späť. Až na moment, kedy som nespoznala jeho.

Bol tam muž, ktorého som stretávala sem-tam v škole. Dokonca sme mali spolu jeden seminár angliny. Nevyzeral ako herec, no mňa čím ďalej, tým viac priťahoval. Bol vysoký, krásny, pôvabný normálnej postavy.

V ten večer bol v bare. Keď som ho zazrela rozhodla som sa už asi po troch rokoch zaujať ho. V Postavila som sa asi do stredu miestnosti, upažila pravú ruku v momente keď išiel okolo a on zastavil. Pozreli sme sa na seba a bolo to tak trochu nezvyčajné. Po chvíľke státia sme sa priateľsky zoznámili. Bola som akčná, takže moja pusa sa mi nezavrela. Nevnímala som fakt, že kamoška stojí vedľa nás a niečo hovorí. Ešte viac sa mi zapáčil jeho prízvuk východniarsky. Niežeby som ho nepočúvala na hodinách angliny, ale keď na mňa hovoril obľúbila som si ho ešte viac. Bol zlatý a v ten večer som porušila pravidlo a odišla s ním na intrák, pretože ako gentleman ma odprevadil.

Na druhý deň ma baby doslova spovedali „Baška ty si si išla svoje. Ako ten chalan? Však ja ho poznám.. Kam ste išli? Prečo si nás nepočkala?“ Nevedela som čo povedať. Jednoducho ma zaujal, no nechcela som to priznať. Ďalšie dni ma kontaktoval. Páčilo sa mi na ňom všetko. Hlavne jeho východniarsky prízvuk, ten ma doslova dostával.

Neskôr sme si začali viac dôverovať. Rozprával mi o tom, čo má rád, čo robí vo voľnom čase a ja som sa mu tiež postupne zdôverovala. Tento muž ma zmenil neskutočne. Z tichej myšky, ktorá zväčša nerobí prvá kroky urobil ženu, ktorá je odhodlaná urobiť všetko. Záležalo mi na ňom stále viac a viac. Mali sme sa skutočne radi. Milovala som obdobie, kedy sa o mňa doslova staral. Keď som mu zaklamala vedel to, čítal ma ako takú knihu. Chodil mi na kontroly, takže miestami som ho volala pán vrátnik a on mňa na oblátku pani učiteľka.

Od prvej chvíle ako ma chytil za ruku som milovala jeho dotyky. V hlave som si povedala, to je neskutočné ako tento chlap so mnou zamával. V jednu noc rok predtým sa mi snívalo o mieste, v ktorom som študovala, o krásnom mužovi. Videla som ho stáť, videla som ako išiel za mnou, aký bol. Potom mi kamoška povedala: „Baši, ak sa ti to prisnilo, bude to chlap tvojich snov a ver tomu, že ho nájdeš.“ Neveriacej Baške sa to aj stalo. Dodnes tomu nedokážem uveriť, že je to možné. Ako môže jeden sen naznačiť, čo sa môže stať. Alebo som po tom len túžila a vysnila si ho sama? Ktovie…no dnes viem, že to bolo jedinečné obdobie.

zdroj: pexels.com

 

Aj keď sme obaja mali toho posledný rok veľa, ako písanie diplomovky, škola, práca, rodina, priatelia, vždy sme vedeli urobiť kompromis a nejako sa stretnúť, čo i len na pät minút. V kontakte sme boli nonstop. Posielali sme si fotky, písali sme si aj o tom, čo robíme cez deň.

Vedela som, že táto moja študentská láska bude krásna. Že toto celé obdobie budem milovať a keď sa naše cesty rozídu, budem na ne krásne spomínať.

Urobil pre mňa tak neskutočne veľa. Dosť ma zmenil. Zmenil moje rozhodovanie, zmenil moje tiché žieňa, ktoré plávalo životom a snažilo sa, aby žilo čo najlepšie. Urobil so mňa nekompromisnú dámu, ženu, ktorá sa dokáže o všetko postarať. Dokázala som vďaka nemu všetko zvládať.

Obaja sme vedeli, že onedlho sa skončí škola a pravdepodobne sa naše cesty rozídu. Hoci sa naše cesty rozdelili doposiaľ sme dobrí priatelia. Dal mi obraz muža, ktorého potrebujem.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating