Pravá láska

Naozaj po čase zo vzťahu vyprchá aj tá pravá láska? Niektorí ľudia majú taký názor, že po nejakej dobe je to už iba o zvyku. Možno však práve oni ešte nenašli toho pravého a iba opisujú svoje skúsenosti. Ako to naozaj je? Dozvieš sa to v nasledujúcich riadkoch.

Možno si to už počula aj ty. Z úst nejakej kamarátky, spolužiačky či dokonca blízkej osoby. Vtedy si ešte o pravom vzťahu nemala ani šajnu. A možno si ešte vtedy vôbec neokúsila obojstrannú lásku. Tak si tomu názoru teda trochu uverila alebo sa nad ním zamyslela. Čo ak to je naozaj tak a pravá láska za to skutočne nestojí?

Toto nie je pravá láska

Pravdou je, že to je úplne inak, ako ti to niekto ešte predtým tvrdil. Možno si sa na začiatku uplynulého vzťahu bála, že láska postupne naozaj prejde len do zvyku. A možno sa toho ešte stále bojíš. Vôbec by si však nemala.

Pravá láska
zdroj: Pexels/Leeloo Thefirst

Pretože sa zdá, že ľudia, ktorí ti to hovorili, ešte nenašli svoju vysnenú polovičku. A ich vzťah prešiel do zvyku už iba kvôli tomu, že daného človeka prestali po čase milovať. A nechceli sa s ním rozísť, pretože sa im to zdalo nepredstaviteľné. Proste si zvykli na spoločnosť a na to, že sa majú o koho oprieť.

Problémom je, že z partnera sa stal najlepší kamarát, v ktorom mali akúsi istotu. A možno sa niektorí boja, že skončia sami. A samoty sa veľmi desia. Nevedia si predstaviť single život. TIETO činnosti si dokonca užiješ viac, keď si sama. Tí ľudia sa možno tiež boja toho, že lepšieho partnera už nikdy nenájdu. Povedia si: „Veď kto by so mnou bol?“

Pravdou je, že najprv musíš nájsť samu seba. Musíš sa naučiť žiť sama so sebou. Musíš sa akceptovať taká aká si. Nájdi stratené sebavedomie, nauč mať rada samu seba. Až potom ti do života prikvitne ten pravý.

Naozaj je pravý vzťah po čase iba o zvyku?

Keď nájdeš tú pravú lásku, vedz, že toho partnera nikdy neprestaneš milovať. Je to ako droga. Správaš sa pri ňom ako dieťa, ktoré túži po pozornosti. Možno ti to občas príde trochu zvláštne či trápne, no je to vaše.

Zamilovaný pár
zdroj: Pexels/Antoni Shkraba

Možno ti to príde až zvláštne, no rovnako ako na začiatku, ho budeš milovať aj po roku. A práve vtedy ti cinkne, že to, čo ti kedysi niekto povedal, asi nebola tak celkom pravda. Že si možno ani sama netušila, že to tak po toľkom čase bude. A si preto tak šťastná. Je to vnútorný pocit, ktorý sa nedá len tak ľahko opísať.

Tak čo povieš? Je v tvojom živote pravá láska? Aj TU nájdeš kvíz, vďaka ktorému zistíš, či ide iba o pobláznenie alebo o skutočného životného partnera.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating