Ghosting je novodobý trend v randení, ktorý sa rozmohol hlavne v posledných rokoch. Istý čas si píšete, chodíte spolu von, randíte a zo dňa na deň sa odmlčí a zmizne ako duch, bez akéhokoľvek ospravedlnenia či odôvodnenia.

Ide o niečo, čo neprajeme zažiť žiadnej z vás, no určite sa už nájdu medzi vami také, ktoré s ghostingom majú skúsenosti. V tej chvíli máš hlavu plnú myšlienok a otázok prečo. Väčšinou sa pýtaš samej seba, či si urobila nejakú chybu. Chyba ale býva na strane toho, kto ťa ghostol.

A teraz si predstav situáciu. Po dlhých týždňoch či dokonca mesiacoch si sa z toho všetkého spamätala, konečne si na neho ako-tak zabudla, no on sa zrazu objaví, ako by sa nič nestalo a ako by ťa celé to obdobie neignoroval. A čo teraz?

zdroj: Photo by Allan Filipe Santos Dias from Unsplash

V prvom rade by si sa mala opýtať seba, či chceš mať tohto človeka ešte vo svojom živote. Ak je odpoveď záporná, proste nič nerieš a jeho správu ignoruj. Rovnako, ako to urobil on. Ak si však na pochybách a sama nevieš, či by si mu ešte jednu šancu dala, pozri sa, čo ti napísal.

Ak ti napísal obyčajné „ahoj“ alebo „ako sa máš“, prípadne iné klišé správy, ako by sa naozaj nič nestalo, ver mi, že ti za to nestojí. Asi mu nevyšiel vzťah s nejakou inou a povedal si, že skúsi šťastie zase pri tebe. Nikdy však nebudeš mať istotu, že keď zmizol raz, neurobí to znovu. A druhýkrát to budeš prežívať oveľa, oveľa horšie.

Ak sa ti však ozval, aby sa ti ospravedlnil a vysvetlil, prečo bez slova zmizol, môžeš mu dať šancu, ale stále buď opatrná. Nechaj ho, aby sa dušoval a aby si zistila, či to myslí naozaj vážne. Môžeš sa s ním napríklad stretnúť a hneď uvidíš, ako sa bude správať. V prvom rade ale musíš myslieť na seba a na to, čo chceš ty. Ak ti bude niečo podozrivé, určite nevstupuj do tej istej rieky druhý raz. Pre istotu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.