Pexels/Gustavo Fring

Novoročné výzvy a plnenie si svojich cieľov sú v plnom prúde. Dopriať si chceme nielen zlepšenie svojej kondície, väčšie pohybové pohodlie, ale celkovo zdravší životný štýl. Sú však i také dni, kedy by sme potrebovali viac oddychu. A presne počas takýchto chvíľ si môžeš dopriať napríklad aj cvičenie na fitlopte.

Ak si ju doposiaľ schovávala v kúte za dverami, je čas napraviť to a dopriať si na nej tréning spojený s relaxom v pohodlí domova. Navyše, také cvičenie na gymnastickej lopte môže skúsiť každá z nás bez ohľadu na vek.

Je výborným nástrojom pre začiatky posilňovania, formovania problémových partií a poslúži dokonca aj na uvoľnenie od bolesti chrbta. Pomôže zároveň zlepšovať tvoju stabilitu, ale i kondíciu. 

Ako cvičiť na fitlopte?

V prvom rade je potrebné naučiť sa sedieť na nej správne a postupne si zvoliť cviky, ktoré budú vyhovovať, a samozrejme, pomáhať najviac práve tebe. Prostredníctvom videí sa môžeš zamerať napríklad na tie cviky, ktoré ti pomôžu ako prevencia pri bolestiach chrbta alebo aj v čase, keď sa už objavili.

Cviky pre pevný stred tela

Svoje telo môžeš spevňovať aj týmto spôsobom. Cviky práve na strednú časť tela môžeš opäť vykonávať v pohodlí svojho domova. Docieliš nimi pevnejšie jadro, užší pás či posilníš svaly brucha. Dozvieš sa taktiež ako rozhýbať chrbticu či posilniť svaly končatín.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness