Najlepšia poloha na spanie

Aká je tvoja najobľúbenejšia poloha na spanie? Na bruchu, na chrbte, na boku alebo schúlená v klbku? Každý človek má polohu, ktorú uprednostňuje a v ktorej sa mu tak zaspáva najlepšie. Vedela si však o tom, že jedna z nich nie je vôbec vhodná a nemali by sme ju využívať?

Odborníci z Mind Body Green prezradili viac detailov. Za najhoršiu možnosť označili spánok na bruchu, ktorý sa tiež označuje ako poloha voľného pádu. Ležíš pri nej na bruchu, ruky máš zdvihnuté hore položené okolo vankúša a hlava je otočená nabok.

Podľa certifikovaného špecialistu neumožňuje táto pozícia správne narovnanie chrbtice. Počas odpočinku by sme mali byť v takej polohe, aby bola chrbtica zarovnaná a krk, stredná časť chrbta a kríže by mali prirodzene klesať. To môžeme dosiahnuť iba vtedy, ak bude podopreté celé telo.

Sny
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Počas spánku na chrbte máš hlavu vytočenú vždy na jednu stranu, čo zaťažuje väzy na krku a ty sa ráno môžeš prebudiť s bolesťami krku. Povieš si, že si si to len „preležala“, no pritom si týmto môžeš škodiť. Pri pravidelnom spánku takto si môžeš zhoršiť bolesti, ktoré ťa už trápili aj predtým, ale pokojne môžu vzniknúť aj nové.

Ak chceš odpočívať v pozícii, ktorú odborníci odporúčajú, mala by si zaspávať na boku alebo na chrbte, no dôležité je mať aj vhodný oporný vankúš. Ten je lepší nielen pre chrbticu, ale aj pre celkovú kvalitu spánku.

Správna poloha na spanie = kvalitný spánok

Význam a hodnotu spánku skutočne netreba podceňovať. Je cestou k udržiavaniu fyzického a mentálneho zdravia. Pokiaľ spíš málo či nekvalitne, môžeš byť náchylnejšia trpieť obezitou či kardiovaskulárnymi ochoreniami. Pokiaľ ťa trápi nespavosť, prečítaj si tiež článok, kde ti poradíme, ako s tým bojovať. Stačí, ak sa budeš držať týchto 5 tipov a dopraješ si kvalitný článok.

Keď sa povie kríza stredného veku, určite si hneď predstavíš ženy po päťdesiatke, ktoré nevedia, čo ďalej so životom. Kedysi to tak možno bolo, no v súčasnosti pociťujú takéto problémy čoraz mladšie ženy. Nie je žiadnou výnimkou, že k tejto kríze dochádza už okolo tridsiatky, prípadne ešte pred jej dovŕšením. Ak chceš vedieť, či ňou trpíš aj ty, over si to podľa týchto znakov od špecialistky.

Zdroj: Mind Body Green

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Life