Najkrajšie pláže leta 2024: Tieto určite musíš navštíviť

Blíži sa leto a s ním aj kopec nových zážitkov, ktoré na teba čakajú vo svete. Preto neváhaj a hľadaj si vysnívanú destináciu už teraz. Ešte to stíhaš. Pokiaľ patríš medzi milovníčky tepla, mora, slnka a exotiky, si na správnom mieste. Travel US News priniesol rebríček najkrajších pláží roku 2024, ktoré nájdeš v našej FOTOGALÉRII. Tak neváhaj a vyberaj si tú svoju.

Čo by si chcela vidieť na dovolenke? Existujú ženy, ktoré sa hrnú za kultúrou, pamiatkami a miestami, na ktorých sa niečo odohralo. Sú to oblasti, dýchajúce históriou.

Potom je tu druhá skupina dám, ktorá miluje slnko, vôňu mora a prírodu, pričom celé dni dokáže preležať na jednej nafukovačke a opaľovať sa. Ak patríš do druhej skupiny, čítaj ďalej, pretože ti prinášame rebríček najkrajších pláží tohto roka. A keď klikneš SEM, nájdeš aj tipy, ako môžeš cestovať lacnejšie.

Zaujímavosti o plážach

Samozrejme, že nie je pláž ako pláž. Poznáme viaceré druhy. Ide o piesočnaté, piesočnato-kamenisté, čisto kamenisté alebo skalnaté pobrežia. Každé v sebe skrýva iné čaro a vie ti ponúknuť iný výhľad. A možno si ani nevedela, ale nachádzajú sa v nej aj rôzne poklady, ako napríklad minerály, koraly alebo mušličky, ktoré si často odnášame na pamiatku.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zakynthos (@zakynthos.official)

Príliv a odliv spôsobuje to, ako bude pláž vyzerať a celkovo ju formuje. Samozrejme, aj vďaka tomu môžeš ráno na pláži nájsť rôzne vyššie spomenuté poklady. Zároveň sa týmto odliv stará aj o niektorých ohrozených živočíchov, ako napríklad korytnačky, ktoré tam zvyknú klásť vajíčka.

Piesok, ktorý sa tam nachádza, má rôzne farby a nie je len taký bežný hnedý, na aký sme zvyknutí. Dokopy má až 5 farieb. Sú to: biela, žltá, čierna, sivá alebo ružová. Všetko závisí od zloženia a minerálov, ktoré sa v ňom nachádzajú. Každopádne, to na nás laikov vytvára úžasný dojem.

Tieto pláže, ktoré nájdeš v našej FOTOGALÉRII, patria medzi najkrajšie zo všetkých. Navštívila si už aspoň jednu?

Zdroje: Travel US News

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie