Teplé krajiny
Instagram/capeverdelife/tulia_zanzibar

Všetci meteorológovia hlásia, že zvyšok zimy môže byť na Slovensku ešte poriadne chladný. Je iba január a zima ani zďaleka nekončí. Rátaj teda s tým, že teplú bundu ešte neodložíš nejaký ten piatok. Ale teplé krajiny, to už je iná reč, však?

Ak už máš dosť vrstiev oblečenia, mrazov a triašky, stále tu je možnosť vycestovať do zahraničia. Aktuálne nájdeš kopec novoročných zliav na letenky a výhodné ceny teraz majú aj cestovné agentúry. My ti poradíme, kde si môžeš ísť skrátiť zimu, a aké teplé krajiny sa oplatí navštíviť.

Dubaj

Na cestu do Dubaja je február ideálne obdobie. Zatiaľ čo v letných mesiacoch tam teploty dosahujú aj 48 stupňov, teraz je tam príjemných 24 až 28 stupňov. Ani za letenky na poslednú chvíľu nezaplatíš veľa. Určite sa zmestíš do 200 eur.

Hoci má väčšina ľudí z Arabov rešpekt, k turistom sú zhovievaví a prívetiví. Nepotrebuješ tam žiadne víza a dokonca je výhodné, keď si zmeníš peniaze priamo v Dubaji.

Neexistuje tam takmer žiadna kriminalita, čo ti zaistí bezpečnú dovolenku. Tešiť sa môžeš aj na krásne tyrkysové moria a bohatú kultúru. Dávaj však pozor na svoje oblečenie, ktoré by malo byť decentné a počas Ramadánu sa radšej najedz na izbe.

Páči sa ti Dubaj?

zdroj: Pixabay/8268513

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie