instagram/samuel_lesko/dadulienocka

Tak sa zdá, že dovolenka na Slovensku bude tento rok pre domácich jasnou voľbou. Čo teda musí vidieť a zažiť každý Slovák? No predsa naše nádherné Tatry. Ak sa ich v najbližšej dobe chystáš spoznať lepšie aj ty, máme pre teba zopár tipov.

Vybrali sme 7 miest, ktoré by bol hriech pri návšteve Tatier vynechať. Určite si z tejto povinnej jazdy vyberieš niečo aj ty.

Zelené pleso

Vo východnej časti Vysokých Tatier sa nachádza nádherné Zelené pleso. Ak miluješ stredne náročnú turistiku, toto by si určite nemala vynechať.

Ide o ľadovcové jazierko, ktoré dostalo svoj názov vďaka zeleným škvrnám na jeho hladine. Povesť hovorí, že sa objavujú kvôli zelenému drahokamu, ktorý do vody spadol z priľahlej Jastrabej veže.

Vodopád Skok

Pri turistike ešte ostaneme, veď najmä o nej Tatry sú. Krásna príroda a dychberúci pohľad sa ti naskytne pri vodopáde Skok. Ide o asi 30 metrov vysoký vodopád v Mlynickej doline, ku ktorému sa dostaneš zo Štrbského plesa. Túra je nenáročná, takže ju zvládneš, aj keď ti lozenie po horách nič nehovorí. Pozor si však dávaj na klzké kamene.

Múzeum TANAP

Ak ti nevyjde počasie alebo máš chuť aj na trochu informácií, potom nech tvoje kroky zamieria do múzea TANAPu. To funguje už vyše 50 rokov v Tatranskej Lomnici. Dozvieš sa v ňom zaujímavé informácie o tatranskej prírode, histórii a pozrieš si unikátne zbierky rôznych predmetov.

Tricklandia

Tricklandia je galéria optických ilúzií a trick-artu, ktorú nájdeš v Starom Smokovci. Trick-artové obrazy, rozšírená realita, antigravitačné miestnosti či najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe – to všetko je jej súčasťou.

Okrem toho v jej priestoroch nájdeš aj námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska. Návšteva ti zaberie zhruba 2 hodinky a ver, že to nie je niečo iba pre deti.

Belianska jaskyňa

Pri obci Tatranská Kotlina nájdeš najväčšiu a jedinú sprístupnená vysokohorskú kvapľovú jaskyňu v Tatranskom národnom parku. Belianska jaskyňa je teda turisticky veľmi obľúbená, no to by ťa nemalo odradiť od jej návštevy, kde ťa čaká približne kilometrová trasa.

Chodník korunami stromov

Azda najznámejšia turistická atrakcia je momentálne Chodník korunami stromov, nachádzajúci sa v Bachledovej doline. Trasa o dĺžke 600 metrov ťa privedie na vyhliadkovú, 32 metrov vysokú vežu, z ktorej je neskutočný výhľad na okolitú prírodu. Po ceste sa z náučných tabúľ môžeš dozvedieť množstvo informácii o faune a flóre lesa, na ktorý sa pozeráš.

Múzeum liptovskej dediny

Múzeum liptovskej dediny je skanzen, ktorý sa nachádza v Pribyline. Ten vznikol v roku 1991 v súvislosti s výstavbou priehrady Liptovská Mara a nájdeš v ňom autentické ľudové domčeky, znaky ľudového remeselníctva, i dva vzácne stredoveké kamenné objekty.

Lákadlom je najmä ranogotický kostol Panny Márie z obce Liptovská Mara s fragmentmi pôvodných nástenných malieb zo 14. a 15. storočia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie