Unsplash/Timur Romanov

Každá z nás pozná tie dni, kedy nadáva na celý svet. Všetko je zlé, stále sa stresujeme, nič nestíhame. Po celom dni sa vraciame domov vyšťavené a zničené.

Ponúkam ti pár rád, ako ostať celý deň v dobrej nálade a plná energie.

Najdôležitejších a najzásadovejších je 30 minút po tom, ako vstaneš. Podľa toho sa totiž odvíja celý deň. Nikdy nemysli na to, čo všetko musíš počas dňa vybaviť a zariadiť. Sústreď sa na maličkosti, ktoré ti daný deň spríjemnia.

Základ dobrého štartu sú raňajky. Dopraj si chvíľku a vychutnaj si každé sústo. Potešíš zmysly, uvoľníš hlavu a navyše, ak si naozaj dopraješ čas, ani toho toľko nezješ. Tvoje telo totiž pocíti plnosť omnoho skôr, akoby si to do seba len narýchlo nahádzala. Nezabudni jedlo zapiť niečím teplým. Žalúdok sa ti poďakuje.

Počas dňa si zapisuj všetko, čo potrebuješ spraviť. Nedávaj si však vysoké, nesplniteľné ciele. Radšej si zvoľ viac malých. Ak sa ti toho podarí viac, budeš nadšená a sama uvidíš, že sa cítiš lepšie. Nehovoriac o tom, že nebudeš mať žiadne stresy a všetko stihneš v pohode.

Veľmi dôležité je nájsť si nejakú aktivitu, ktorá ťa naplní, a pri ktorej budeš môcť na chvíľku vypnúť. Môže to byť kniha, cvičenie, hudba, ručné práce, pečenie … jednoducho čokoľvek, pri čom sa budeš cítiť uvoľnene. Rovnako dobré je tráviť čas s rodinou alebo priateľmi, ktorí ti dobijú baterky.

Skús sa počas dňa vyhnúť sťažovaniu alebo nadávaniu. Viem, že pre niekoho je to nepredstaviteľné, no ver mi, dá sa to. Zakaždým, keď ťa niekto vytočí alebo budeš mať na jazyku nejakú nadávku, skús si spomenúť na príjemnú, vtipnú príhodu, ktorú ste spolu prežili. Uvidíš, že problém vyriešiš bez zbytočných hádok a urážok, ktoré by si neskôr ľutovala.

Každý večer pred spaním si zhodnoť svoj deň. Pochváľ sa za všetko, čo sa ti podarilo a naopak, zamysli sa aj nad chybami, ktoré si urobila, a nájdi riešenie, ako ich napraviť, prípadne zastaviť ich opakovanie.

Posledná moja rada znie: Napíš list svojmu budúcemu JA. Opíš v ňom všetko, čo sa ti na terajšom živote páči, čo ťa napĺňa. Taktiež zapíš svoje plány do budúcna, svoje sny a ciele. Keď ho po čase otvoríš, sama uvidíš, ako na tom si.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife