ALYA

Minulý rok ILLUMINATE ohlásilo projekt „Hľadáme práve teba“, ktorého hlavným odkazom bolo poslať aspoň 30-sekundovú nahrávku so spevom, aj na základe ktorej si do tímu vybrali nového interpreta. 

Projekt „Hľadáme práve teba“, ktorého myšlienkou bolo odštartovanie  hudobnej kariéry pre vybraného uchádzača, odštartoval v júni 2022. Okrem  spolupráce s producentom Maxom Miklošom, získava víťaz radu  profesionálnych videoklipov, mediálnu podporu vďaka rádiu Europa 2 a Startitup, kompletný digitálny servis a exkluzívnu zmluvu  s ILLUMINATE.  

Víťazkou projektu sa stala mladá a talentovaná interpretka ALYA, ktorej  tvorbu si môžeš vypočuť práve teraz. Úplne nová chytľavá novinka a súčasne prvá skladba „Máš Ma“ v podaní speváčky ALYA vychádza rovno  aj s videoklipom, ktorého režisérom je Martin Miko z Illuminate. 

zdroj: Instagram/angelikakollmannova

Umelecké meno ALYA má hebrejský a arabský pôvod. V preklade znamená: nebeská, z nebies alebo povzniesť sa. 

„Idea piesne ,Máš Ma spočíva v hre, ktorú sme sa hrávali ako deti s  lupeňmi kvetov. Pri ich vytrhávaní sme sa pýtali otázku: ,Má ma rád?  Nemá ma rád? Túto otázku sa však s pribúdajúcim vekom akosi pýtať  neprestávame, najmä v dobe moderných technológií a sociálnych sietí, kedy sa častokrát len domnievame, ako nás druhá strana skutočne vníma a ,na čom sme, a práve kvôli tomuto pocitu neistoty a frustrácie som sa rozhodla zložiť túto skladbu,“  vyjadrila sa.

„V Illuminate usilovne pracujeme na ďalších skladbách a projektoch, z  ktorých mám obrovskú radosť. Mojím jediným prianím je túto radosť  posunúť a zdieľať aj s ostatnými, preto dúfam, že sa mi to s ,Máš Ma, ale aj so skladbami, ktoré budú po nej nasledovať, podarí,“ uzatvára ALYA. 

ALYA spolu s YAEL-om a Tomym Kottym aktuálne tvoria trojicu žánrovo rôznorodých interpretov pod záštitou ILLUMINATE, od ktorých môžeme očakávať v blízkej dobe nielen novú tvorbu, ale fanúšikovia sa môžu tešiť aj na koncertné vystúpenia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News