Matúš Kolárovský alias Yael a Tomy Kotty

Tomy Kotty, známy najmä ako moderátor, v poslednej dobe stále viac inklinuje k hudbe než k moderovaniu, čoho dôkazom je aj jeho sólová tvorba v podobe debutového EP-čka No F*ckin Pose, ktoré nedávno uviedol. V EP-čku nájdeme vydarené skladby, akými sú napríklad „PRESTUPNÁ STANICA“  alebo NO F*CKIN POSE!. O vizuálnu stránku oboch Tomyho skladieb sa postarali chalani z ILLUMINATE. Tentokrát sa k nemu pridal YAEL.

Nie je tomu inak ani pri pop punkovej novinke „NEHAJ TAK“, ktorú dopĺňa pútavý a originálny videoklip, v ktorom Tomy spolu s YAEL-om striedajú rôznorodé outfity v zaujímavých pózach netradičného priestoru.

Okrem spolupráce s YEAL-om už aj vizuál skladby, v ktorom sa pár scén odohráva pred fotostenou s logom Illuminate potvrdzuje, že Tomy Kotty sa stal novým interpretom labelu ILLUMINATE.

Nakoľko som vyrastal na kapelách ako Blink 182 alebo Green Day, vždy ma tento žáner niečím priťahoval a dlho som sa snažil hľadať kompromis medzi rapom a rockom. Súčasne som sa snažil tento hudobný štýl v slovenskom jazyku podchytiť tak, aby som sa za svoju tvorbu mohol hrdo postaviť. Myslím si, že sa nám to spolu s Matúšom podarilo. Výborne sme sa zohrali a sami sme zostali prekvapení, ako nám spolu ladia hlasy. Z komplexného hľadiska sa považujem za multižánrového poslucháča, ale pop punkový žáner je pre mňa výzva a mienim v ňom ďalej pokračovať.“

Tomy Kotty & Yael v novej skladbe

„Taktiež plánujem pracovať na komplet novom repertoári, s ktorým vystúpim aj na pódiách. Byť súčasťou ILLUMINATE pre mňa okrem iných rozmerov znamená niekoľkonásobne zvýšenú efektivitu v mojom kreatívnom a umeleckom procese a rozvoji, takže sa na to veľmi teším“, dodáva Tomy.

Aktuálne YAEL, víťaz ocenenia Objav roka 2021 Ruka Hore Awards, plánuje ďalšie skladby a projekty, ktoré ma zvukovo na starosti ako aj jeho aktuálnu novinku hudobný producent Maxo Mikloš alias Lil Max.

Matúš Kolárovský alias Yael a Tomy Kotty
zdroj: @photohruso

Pred nedávnom YAEL-ovi vyšla novinka „UŽ NAVŽDY“, v ktorej videoklipe zinscenovali interpretov pohreb. Najbližšie sa môžeme tešiť na pripravovanú novinku z YAEL-ovej tvorby, „ARABELA“, ktorej akustický úsek si môžeme vypočuť vďaka projektu „MUSIC STAIRS„, kde sa nachádza časť tejto doposiaľ nevydanej novinky.

Zdroj: TS

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News