Muži vs. ženy

Dve tak odlišné stvorenia, a pritom tak dokonale sa doplňujúce. Muž a žena sú ako deň a noc, a pritom si dokážu tak skvele sadnúť. Niet divu že tento vzťah je prírodou prirodzene predurčený.

Vzťahy krachujú na nedorozumeniach, nenaplnených potrebách, nepochopeniach, ktoré sú v skutočnosti ľahko napraviteľné, aj keď si ich po rozchode videla ako katastrofu a svojho už ex ako najväčšieho debila na tomto svete.

pexels-photo-190900 foto: pexels.com

V podstate ti nič nové nepoviem, ide len o to, aby si lepšie pochopila a uvedomila si to, čo si už možno dávno vedela.

V začiatkoch je samozrejme všetko, ako už dobre vieme, sladkoružové, konečne si našla toho „pravého“ , konečne sa aj na teba po tých všetkých sklamaniach usmialo šťastie. Je úžasný a dokonalý, veď keby nebol, tak by si s ním asi nezačala, no nie? Ale ver mi, nie je…

Tebe sa začne na začiatku vzťahu dopĺňať „citový džbán“, si rada, že je tu konečne niekto, kto ti dáva neskutočné množstvo pozornosti, chápe ťa, rozmaznáva, ľúbi, už nie si sama, je „iný“ ako ostatní..

Muž, lovec,  je šťastný tak isto, pretože sa mu konečne podarilo dobyť tú, ktorú chcel, pretože nebola tou, ktorá mu od začiatku ležala pri nohách ako prvá – v tomto prípade by to malo opačný efekt, ale o tom potom.. Cíti sa s tebou dobre a rozumie si s tebou.

couple-love-water-summer foto: pexels.com

Jeden z najväčších problémov sú očakávania: „Mal by reagovať tak a tak..“ , „Prečo to tak povedal a nie inak?...“  Ten, s ktorým si, bezchybný nie je. Tak isto, ako ani ty, aj keď si to občas myslíš a všetky chyby, omyly a spúšťače konfliktov pripisuješ jemu.  Je to odlišná osobnosť so svojimi povahovými vlastnosťami, aj dobrými, aj zlými a bolo by od teba nereálne chcieť, aby sa správal a reagoval presne tak, ako to máš nalinajkované vo svojej hlave.

Prečo si nevytváraš scenáre aj pre svoje kamarátky a ostatných ľudí vo svojom okolí? Lebo si ich majetnícky neprivlastňuješ, nie sú TVOJI. Preto sa s nimi tak často nehádaš. Jeho si si vybrala, jeho ľúbiš , tak sa prosím ťa nesnaž kresliť  jeho obraz vo svojej hlave. To si ty, nie on. A to je ten problém. Samozrejme, že tvoj muž nie je práve tým najvychýrenejším jasnovidcom v okolí a nedokázal prečítať predstavu z tvojej hlavy. Reaguje po svojom, keďže je sám sebou, čo vlastne aj od neho chceš, ale zároveň vyžaduješ, aby  sa držal scenára v tvojej hlave. A  potom to nastane – výčitky. Muž im samozrejme nerozumie, nechápe, necíti sa byť dosť dobrý, keďže mu vyčítaš jeho skutky a slová, prirodzené výplody ľudskej existencie. Vtedy muž odchádza do tzv. jaskyne – mimo tvoj dosah, chce byť sám. Áno, je to tak.

Kým ty o tom potrebuješ hovoriť donekonečna, muž potrebuje byť sám, vychladnúť a o všetkom sám porozmýšľať. Kým ty budeš vyplakávať na pleci svojej najlepšej kamarátke, on toto nerobí. On svojmu kamošovi vyplakávať nebude, pretože je silný chlap. Preto mu prosím nevolaj, nepíš, nenechávaj milión správ. On sa ozve.. keď vyjde z jaskyne.

pexels-photo-202026 foto: pexels.com

Samozrejme, že ti je s ním dobre, cítiš sa ako princezná a ten pocit chceš zažívať stále, 24 hodín denne , 7 dní v týždni. Si na ňom závislá a vždy netrpezlivo čakáš na jeho správy. Je to normálne. Ale zrazu si tvoj pán P dohodne večer s kamarátmi. A to pre teba znamená problém gigantických rozmerov.

Čo to má znamenať? Prečo nechce byť so mnou? Určite ma podvedie“… a pritom chce len piť pivo a rozprávať sa o futbale, hrať hry a užiť si večer vo svojej chlapskej smečke. Neznamená to, že ťa neľúbi. Znamená to, že chce byť jeden večer s kamarátmi. Skús pochopiť, že mal nejaký život pred tebou, a keď ho naozaj NESEBECKY ľúbiš, tak ho nebudeš chcieť jednoducho vymazať.

Žiadne pravidlá ani príručky na „žili šťastne až do smrti“ neexistujú. Jediné, čo môžeš spraviť, je brať svojho vyvoleného celého aj s jeho nedostatkami. Nesnaž sa ho meniť a spraviť z neho iného človeka, pretože práve to, akým je, je jeho najlepšou verziou, do ktorej si sa na začiatku zaľúbila.

 

cover foto: pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating