Žena sedí na mužovi a bozkáva ho

V tradičnej spoločnosti bol muž vo vzťahu často vnímaný hlavne ako partner alebo manžel, ktorý je zodpovedný za zabezpečenie rodiny a plnenie konkrétnych spoločenských očakávaní. Avšak, v dnešnej dobe sme svedkami postupného narušovania týchto stereotypov a otvorenia nových možností pre chlapov zohrávať rôzne roly v partnerstve.

Muž môže byť vo vzťahu oveľa viac než len partner. Zohrávať môže aj nasledovných 6 funkcií, respektíve rolí, ktoré sú pre ženu dôležité.

Najlepší priateľ

Byť najlepším priateľom znamená byť tam pre svoju partnerku vo všetkých situáciách, počúvať ju, ponúkať podporu a potešenie. Táto úloha zabezpečuje silnú emocionálnu základňu vo vzťahu, ktorá pomáha prekonávať výzvy a buduje dôveru.

Znamenia, ktoré v júni nájdu pravú lásku
zdroj: Pexels/Vlada Karpovich

Ochranca

Muži môžu byť ochrancami svojich polovičiek v rôznych situáciách, ako napríklad fyzicky, emocionálne, alebo aj v oblasti bezpečia a dôvery.

Učiteľ

Každý vzťah je príležitosťou učiť sa od seba navzájom. Muž môže byť učiteľom, ktorý poskytuje skúsenosti, múdrosť a podporu vo vzťahu. Navzájom sa môžete učiť nové veci, rozvíjať sa a rásť spolu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating