elitedaily.com

Vzťah? Teraz? Haha. Určite nie. Niežeby nebolo s kým, alebo by nebol čas na vzťahy. Práve naopak. Času je kopec a príležitosti sa nájdu tiež. Ten problém je vo mne.

Neviem sa zaľúbiť. Nedá sa. Aj keď si myslím, že tentokrát to vyjde, v poslednej chvíli spravím krok späť a utečiem, čo najďalej. Láska je všade okolo mňa a ja sa jej bránim všetkými možnými spôsobmi. Prečo nedokážem po mojom bývalom vzťahu dať šancu nikomu inému? A nie, nemilujem svojho ex. Ide o to, že sklamanie z posledného vzťahu je natoľko silné, že nebudem a ani vlastne nechcem riskovať to, aby sa zopakovalo.

benching1 elitedaily.com

Dobre viem, ako sa končia vzťahy, ktoré nám nie sú súdené. Končia sa zlomeným srdcom a pocitom sklamania a to dokonca aj vtedy, ak osobou ktorá tento vzťah ukončí ste vy. A ja sa po tom poslednom sklamaní, obávam tých ďalších. Nechcem sklamať a ani byť sklamaná, pretože viem, aký pocit to je.

Každý vzťah či už dobrý, alebo zlý v nás zanecháva nejaký pocit, ktorý nám skôr či neskôr začne trochu chýbať. A aj keby sme to už nikdy nechceli vrátiť späť, vždy nám chýba kúsok nás, ktorý so sebou vzala naša posledná láska.

V momente, keď pochopíme, že minulosť sa neopakuje a že prítomnosť je ten aspekt, ktorý rozhoduje o našej budúcnosti a odpútame sa od toho, čo nám bráni robiť veci, po ktorých túžime, budeme môcť povedať, že sme skutočne šťastní. Verím, že sa jedného dňa zobudím a budem vedieť, že práve dnešok je zlomovým dňom v mojom živote. Som si istá, že mi do života vstúpi niekto, kto mi dokáže, že viem stále ľúbiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating