instagram/nastjastasia

Láska sa dá vyjadriť rôznymi spôsobmi. Slovami či skutkami. A rovnako tak aj jej opak. Keď z úst svojho partnera počuješ určité vety, môžeš si byť istá, že jeho city k tebe nie sú skutočné. Vyjadrí nimi viac, ako si vôbec uvedomuje. Pretože keby ťa naozaj miloval, nikdy by ti ich nepovedal. 

Mala si sa viac snažiť.

Po tejto vete ti môže byť jasné, čo pre neho znamenáš. Takmer nič. Neváži si ťa ako človeka a už vôbec nie to, čo všetko dokážeš. Nevie oceniť tvoje kvality a znevažuje tvoje kroky. V jeho očiach si neschopná žena, ktorá pre neho nie je dosť dobrá, nech sa snažíš akokoľvek.

Ak by ťa miloval povedal by: Nevadí, snažila si sa a to oceňujem.

Tvoj názor ma nezaujíma.

Ak ho nezaujíma tvoj názor, potom k tebe necíti ani kúsok rešpektu. Nikdy nebude akceptovať tvoje rozhodnutia a už vôbec nie ich podporovať. Kompromis od neho nečakaj. Radšej od takého rýchlo utekaj.

Ak by ťa miloval povedal by: Chcel by som vedieť, čo ty na to.

Všetko je to iba tvoja vina.

Vo vzťahu nie je nikdy vina iba na jednej strane. Ste v tom dvaja, spolu, jeden tím. Ak nevie priznať pravdu, že aj on má na probléme svoj podiel viny, vždy budeš pre neho tá najhoršia ty. Obviňovanie vám neprinesie nič dobré.

Ak by ťa miloval povedal by: Spolu to vyriešime.

Pozri sa na ňu…

Jedna je lepšia kuchárka, druhá sa lepšie oblieka, tretia má lepšiu postavu, štvrtá sa k frajerovi správa inak, … miluje ťa alebo ťa chce zmeniť na svoj vysnívaný obraz? Porovnávaním ťa s inými ženami iba podkopáva tvoje sebavedomie, ktoré by mal ako partner, práve naopak, dvíhať.

Ak by ťa miloval povedal by: Ona to robí síce inak, ale ja milujem teba.

Ty…!

Do tejto kategórie patria všetky nadávky a otrasné pomenovania, ktoré na teba vytiahne v zápale hnevu či hádky. Nech už na seba akokoľvek kričíte a akokoľvek veľmi sa hneváte, ani jeden z vás si nezaslúži nadávky na vlastnú osobu. Keď niekoho miluješ, ústa ti nedovolia vysloviť ich.

Ak by ťa miloval povedal by: Bol by radšej ticho.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating