unsplash.com

Mnohí prostredníctvom módy vyjadrujú svoj postoj, názor či myšlienku. Kombinujú rôzne štýly, ktoré korešpondujú s ich náladou a osobnosťou.

V móde neexistujú hranice. Napriek tomu treba vedieť rozoznať, čo je odvážne a nositeľné od toho, čo pôsobí ako módny omyl.

Ako inšpiráciu k vydareným outfitom sme vybrali Lydiu Rose, ktorá ti ukáže, ako vyskladať dokonalé looky bez zbytočností.

Preexponovanosť

Sú dni,kedy máme jednoducho chuť experimentovať. Vymýšľať nové outfity a snažiť sa využiť tie najlepšie kúsky. Treba však vedieť, kedy prestať, pretože veľmi ľahko sa dá zo štýlového outfitu prejsť k nevkusnej kreácii. Vrstvenie je trendy, ale nemusíš to preháňať. Niekedy stačí malý detail, ktorý úplne pretvorí klasický look.

Jeden zvierací vzor postačí

Zvieracia potlač je skutočne trendy. Niekedy až natoľko, že si niektoré nevedia povedať dosť. Nakoniec výsledný outfit nepôsobí štýlovo, práve naopak, pripomína africkú džungľu. Drž sa pri zemi. Napríklad k nohaviciam s hadím vzorom zvoľ top aj topánky v jednotnej farbe.

Odhalenosť vs. Vulgárnosť

Ženy by sa nemali báť odhaliť alebo rozopnúť jeden gombík naviac, no netreba to prepísknuť. V skutočnosti je veľmi tenká hranica medzi vyzývavosťou a vulgárnosťou. Preto skús namiesto kombinovania dvoch odvážnych kúskov, zakomponovať len jeden tak, aby výsledok nepôsobil rušivo.

Keď je oversized príliš

Tento trend je vo svete módy nejeden piatok. Avšak, niektorí nepochytili skutočnú podstatu a význam. Namiesto kúpy trička o jedno či dve čísla väčšie, si slečna s konfekčnou veľkosťou XS zaobstará XXL. Veď je to oversized. Chyba! V skutočnosti je to príliš veľké a nelichotivé. Keď však oversized veci vieš nosiť, dokážeš vykúzliť zaujímavý outfit z pár kúskov.

Kabelka a topánky v rovnakej farbe

Hovorí sa o tom už snáď desaťročia, ale aj napriek tomu niektoré ženy stále vnímajú ako dogmu kombinovanie kabelky a topánok v rovnakom tóne. Nehovoríme však, že je to zakázané, len úprimne povedané: NUDA! Niektorí to dokonca vidia aj ako módny omyl. Neboj sa experimentovať a k čiernym sandálkam zvoľ napríklad kabelku so zvieracím vzorom.

Tepláky nielen na doma

Jeden z mnohých mýtov, ktoré kolujú svetom sú aj tepláky. Odmala nás učili, že slušne sa obliecť znamená vymeniť tepláky za nohavice či sukňu. Tomu je už definitívny koniec! Teraz sú vnímané ako must-have kúsok v každom šatníku. Nie však na domáce nosenie, ale ako súčasť elegantného outfitu. V kombinácii so zaujímavým topom a správne zvolenými doplnkami sa nemusíš báť vyjsť na ulicu v pohodlných teplákoch.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty