Pozri sa okolo seba. Všímaj si viac. Pozeraj sa ľuďom hlboko do očí, keď sa s nimi rozprávaš. Len tak totižto zistíš, či sú v tvojej prítomnosti šťastní. Úprimne. Ak si si všimla úsmev na ich tvári vždy, keď sa na nich pozrieš, niečo na tom bude. Váž si týchto ľudí, pretože sú to práve oni, ktorí ti spravia deň krajší.

No nie je to krásny pocit vedieť, že niekto je naozaj rád, keď ťa vidí?  Že ty si pre neho niekto, kto mu vyčarí úsmev na tvári. Je smutný, má zlú náladu, no keď si ťa všimne, vaše pohľady sa spoja, hneď sa na jeho tvári objaví ten potmehúdsky úsmev, ktorý sa nedá ovládať. Odrazu všetko má svoj zmysel, všetko je v poriadku. 

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

zdroj: unsplash.com

Tento úsmev mám najradšej zo všetkých. Ešte nikdy sa mi nepodarilo zakryť ho. Milujem ten pocit, keď neviem zakryť svoje pocity, pretože vtedy viem, že sú pravé. A také pocity sa nedajú oklamať. Kútiky pier sa mi akoby zázračne zdvihnú a ja som zrazu neskutočne šťastná. Je to pravé, ozajstné, úprimné. Zbožňujem práve týchto ľudí, pretože mi vdýchnu veľmi silnú energiu do dňa, do každého momentu keď som s nimi, a ak sa to opakuje často, tak aj do celého života.

zdroj: unsplash.com

Stanú sa jeho súčasťou a možno si to ani neuvedomujú. Znamenajú pre mňa viac ako ľudia, ktorí si ani nevšimnú, že som v ich prítomnosti. Viac ako ľudia, s ktorými niekedy trávim viac času. S ktorými mám prázdny, jednostranný vzťah. Ktorým pomáham, zaujímam sa o nich, no nestojím im ani za jediný úsmev, keď si ma všimnú. Ďakujem, že existujú spontánni ľudia, ktorí sú tu preto, aby urobili svet krajším, možno aj keď si toho nie sú vedomí. Ďakujem tým, ktorí sa smejú na mojich vtipoch, ktorí si vážia moju prítomnosť, ktorí mi vedia vylepšiť deň.

zdroj: unsplash.com

Som šťastná za všetkých tých, ktorí ma majú úprimne radi, a tých, s ktorými si viem navzájom vyčariť úsmev na tvári. Baví ma s nimi žiť. Pretože ak si čo i len jednému človeku, aspoň na malú chvíľu, zlepšila náladu, tvoj deň mal zmysel. A s týmito ľuďmi má zmysel naozaj všetko. Drž sa takýchto ľudí, chráň ich, obdivuj,  rozosmievaj ich, obdarúvaj ich svojou prítomnosťou. Pretože oni sú tí, ktorí ti darujú radosť do každého okamihu. Buď s nimi.

Miluj ich tak ako oni teba. Alebo ešte viac.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.