tajomstvo

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Tvoje najhlbšie myšlienky

Na toto si dávaj veľmi veľký pozor, pretože určite si sa už veľakrát dostala do situácie, v ktorej si sa necítila dobre, alebo si bola veľmi smutná. A vtedy z teba vychádzajú na povrch aj tie najhlbšie myšlienky. Pokiaľ práve vtedy nemáš vhodné publikum, môžeš sa dostať do problémov.

Škodoradosť je najväčšia radosť a ver mi, že keď bude ten človek môcť, použije to proti tebe. Nastraží uši a načúva všetko, čo z teba vychádza. A pokiaľ máš skutočne veľké nervy, tak sa rozrozprávaš o všetkom, čo bude chcieť vedieť.

tajomstvo
zdroj: Pexels/Yaroslav Shuraev

Preto dávaj pozor, pred kým a o čom rozprávaš. Lebo tvoje najhlbšie myšlienky naozaj musia zostať ako tvoje tajomstvo. Skrýva sa tam možno aj niečo zlé, niečo zákerné, veď predsa v nervoch myslíme na kadečo.

Tvoj životný štýl

Toto je taká súkromná vec, ktorú fakt nemusíš nikomu rozprávať. Nie je to síce úplne tajomstvo, lebo sa nemáš za čo hanbiť. No na druhej strane, nie si ani nikomu dlžná vysvetlenia svojho života. Prečo robíš niektoré veci a prečo žiješ tak, ako žiješ.

Všetko je len tvoja vec a tvoje rozhodnutie. Keď nechceš cvičiť, tak necvič. Keď chceš zdravo jesť, tak jedz. Nemusíš o tom ale rozprávať, načo? Popravde, nikoho to aj tak nezaujíma a opäť to len môžu použiť proti tebe.

Tvoja dobročinnosť

Ak chceš vykonávať dobré skutky a pomáhať ľuďom, tak to rob, na svete je treba takých ľudí. Ale určite to nevešaj na sociálne siete a nerozprávaj každému pri náhodnom stretnutí. Takáto vec musí byť od srdca, a preto by mala zostať ako tvoje malé tajomstvo.

Môžu to totiž brať ako chválenkárstvo a ešte sa to nakoniec otočí tak, že to robíš iba pre peniaze, prestíž alebo niečo podobné. A z dobrých skutkov bude klamstvo, no a verejnosť ťa veľmi rýchlo odsúdi.

tajomstvo
zdroj: Pexels/Keira Burton

Tvoje rodinné problémy

Z nejakých nezistených dôvodov je nám lepšie, keď aj svoje veľmi súkromné veci niekomu povieme. Áno, síce sa cítime na chvíľu dobre, ale na to sú tu odborníci, ktorí to nepoužijú proti tebe. Alebo niekto fakt blízky. Ale určite nie stará známa spred 10 rokov, ktorá už ani nevieš ako sa volá.

Nielen, že ty budeš vyzerať ako nejaká „trubka“, ktorá má rozvrátenú rodinu, ale veľmi rýchlo si susedia vytvoria aj mylné obrazy a príbehy, ktoré pôjdu ďalej. Síce ti to môže byť jedno, kto si čo rozpráva. No na druhej strane, nikdy nevieš, kde to proti tebe vytiahnu.

Rodinné problémy a neduhy, ktoré so sebou prinášajú, sú naozaj dôležité, aby zostali tajné a cudzím ušiam nepočuteľné. Treba ich riešiť za zatvorenými dverami a nie kade tade, lebo predstavy a nálepky sa v dnešnej dobe veľmi jednoducho rozdávajú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife