Pexels/Criativithy

Kým pred rokom sme na začiatku pandémie začali kváskovať, varili sme si viac doma a mali sme energiu na športovanie, po roku sa to obrátilo o 180 stupňov. Obdivujeme tých, ktorí v tom zotrvali, no pravdou je, že veľa z nás trochu zlenivela a aj sme trošku pribrali. 

Môžeme povedať, že pandémia koronavírusu výrazným spôsobom ovplyvnila naše stravovanie. Niektoré veci robíme inak, než sme robili doteraz a práve tie majú za následok zvyšujúce sa číslo na našej váhe.

Objednávame si viac jedla

Už sa nám akosi nechce variť. Jednoduchšie je predsa jedlo si objednať. Na jednej strane tým môžeme podporiť naše obľúbené reštaurácie, no na druhej strane sme viac pohodlní a nehýbeme sa tak, ako niekedy.

Jeme viac nezdravého jedla

Keď už sa rozhodneš, že si objednáš niečo cez donášku, málokedy padne výber na zeleninový šalát. Na jedálnych lístkoch nájdeš toľko zaujímavých a chutných jedál, že si nevieš niekedy ani vybrať. A tak často skončíš pri overenej klasike, akou je pizza či hamburger.

Nevieme si povedať, kedy máme dosť

Ak by si si varila viac sama, mohla by si si nabrať menšie porcie. Tým, že ti jedlo príde z reštaurácie, nevieš veľmi ovplyvniť veľkosť jej porcie. A my Slováci sme takí, že nám je ľúto nechať niečo na tanieri, tak zjeme všetko, aj keď ide o väčšiu porciu, než by sme si mali dopriať.

Veď nenecháš tie dva kúsky pizze, aby uschli, studená pizza už predsa nikomu nechutí, však?

Jeme z nudy

Toto je jeden z našich najväčších problémov. Tým, že veľa času trávime doma a sme znudení, premýšľame nad tým, čo by sme si dali pod zub. Ak máš v skriniach uložené čipsy alebo čokolády pre prípad núdze, určite neodoláš a niečo si dáš.

Riešenie na toto existuje len také, že prestaneš nakupovať do zásoby. Ak niečo doma nebudeš mať, nezješ to. A pri našej lenivosti si pre to určite nepôjdeš do obchodu.

Nemáme pravidelný režim

Každý deň vstávame inak a nemáme vytvorený pravidelný režim. Ak vstaneš napríklad o 10-ej, raňajky už asi nestihneš. Niekomu síce vyhovuje jesť len trikrát do dňa, no väčšina z nás obľubuje režim v podobe raňajok, desiaty, obeda, olovrantu a večere. Mala by si sa pokúsiť dodržiavať ho.

Doprajeme si viac snackov počas dňa

Keďže väčšina z nás pracuje z domu, radi si doprajeme medzi jedlami nejaký snack. Oriešky, keksík, čokoláda, krekry…a už sa kalórie navyše zbierajú. Tieto snacky súvisia tiež trochu s nudou a tým, že náš denný harmonogram je iný, než sme zvyknutí.

Pijeme viac alkoholu

Na záver nesmieme zabudnúť poznamenať ani pitie alkoholu. Ak si niekoľkokrát do týždňa dáš pohár (alebo viac) vína, tiež sa ti tak navyšujú kalórie. Nielen víno, ale predovšetkým tvrdý alkohol sú veľmi kalorické nápoje. Ak máš problém s priberaním a rada si pohárik dopraješ, práve tu môže byť pes zakopaný.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness