formy príťažlivosti

Príťažlivosť je fenomén, ktorý fascinuje ľudstvo už od nepamäti. V skratke môžeme povedať, že ide o akési záhadné spojenie, ktoré nedokážeme ovládať a umožňuje nám cítiť priťažlivosť k iným ľuďom bez ohľadu na ich vek, vzhľad alebo pôvod.

Každý jeden vzťah je založený na inom type príťažlivosti. Či už ide o príťažlivosť intímnu, fyzickú, romantickú alebo emocionálnu, každý z nás už zažil aspoň jednu.

Intímna príťažlivosť

Vždy, keď sa reč zvrtne na príťažlivosť, zvyčajne nás najčastejšie napadne práve tá intímna, pretože my ľudia sme na tento druh príťažlivosti obzvlášť vnímaví.

schudnúť v posteli

Hovoriť o nej môžeme vtedy, keď nás to k niekomu začne ťahať hneď po úvodnom stretnutí. Dôležitú úlohu pri priťahovaní zohráva najmä vzhľad, ale aj správanie osoby.

Ak začneš k niekomu pociťovať tento druh príťažlivosti, prekvapiť ťa môže skutočnosť, že ťa priťahujú osoby, ktoré by podľa istých noriem nemali, napríklad vysokoškolský profesor či priateľ najlepšej kamarátky.

Fyzická príťažlivosť

Často si ju ľudia zamieňajú s už spomenutou intímnou príťažlivosťou, no popravde nie sú totožné. Fyzická príťažlivosť súvisí skôr s nemilostným kontaktom, keď v tom druhom hľadáš útechu, podporu či súcit.

Samozrejme, taktiež je aj súčasťou romantických vzťahov, ale aj tých rodinných alebo priateľských. Ak ešte stále nemáš jasnú predstavu, tak si predstav objatie či povzbudenie od rodičov či kamarátov.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating