Ženy stoja chrbtom so zdvihnutými rukami

Kde podľa teba žijú tí najšťastnejší ľudia? World Happiness Report zverejnil zoznam 10 krajín, v ktorých vládne najväčšia spokojnosť. A vieš, prečo to tak je? Pretože niektoré veci robia trochu inak a majú tiež iné hodnoty. O tom prezradil viac web The Minds Journal a ty by si sa tým mala začať čo najskôr riadiť. 

Prieskum spokojnosti a šťastia podľa World Happiness Report spočíva v 6 kľúčových faktoroch, ktoré zahŕňajú sociálnu podporu, príjem, zdravie, slobodu, štedrosť a absenciu korupcie. Na základe toho bol vytvorený zoznam 10 krajín, v ktorých sú podľa týchto oblastí ľudia najšťastnejší.

  1. Fínsko
  2. Dánsko
  3. Island
  4. Izrael
  5. Holandsko
  6. Švédsko
  7. Nórsko
  8. Švajčiarsko
  9. Luxembursko
  10. Nový Zéland

A vieš, čo robia inak v porovnaní s ostatnými? Ak aj ty chceš byť so svojím životom spokojná, mala by si sa predovšetkým zamerať na týchto 5 dôležitých vecí.

štastná žena
zdroj: Pexels/Julia Avamotive

Work-life balance

V krajinách ako Fínsko či Dánsko je rovnováha medzi osobným a pracovným životom na prvom mieste. A dá sa to zvládnuť aj tu na Slovensku. Nepodriaďuj celý svoj život len kariére, ale užívaj si aj voľný čas, ktorý by si mala tráviť s najbližšími alebo vykonávaním obľúbených činností a koníčkov.

A hlavne si nájdu prácu, ktorá ťa bude baviť a napĺňať. V tom prípade budeš ešte spokojnejšia a táto rovnováha sa ti bude udržiavať ľahšie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife