„Chlapík držal v každej ruke jedny nožnice a strihal nimi vzduch.“

Jazda mestskou hromadnou dopravou je zážitok bez ohľadu na to, v akej krajine sa nachádzaš. Od Slovenska, cez Spojené štáty, až po zvyšok sveta, všade sa nájdu indivíduá, ktoré ti znepríjemnia jazdu. Napríklad chlapík, ktorý si bez hanby strihá nechty na nohách či ten, ktorý olizuje tyče… portfólio je naozaj pestré. Presvedčia ťa o tom nasledujúce príhody.

1. Viezli sme sa v metre a kúsok od nás sedel zvláštny týpek, ktorý hodnú chvíľu zazeral na môjho ročného syna a tichým, strašidelným hlasom opakoval dookola: „Teba si nevezme, ale vezme si tvojho syna. On si ťa nevezme, ale vezme si tvojho syna.“ Asi netreba podotýkať, že sme týmito démonickými vyhrážkami vôbec neboli nadšení.

zdroj: unsplash.com

2. Videl som chalana, ktorý v metre oblízal štyri tyče na držanie, od vrchu až po spodok. Poznal som ho a hanbil som sa aj zaňho. Jedna staršia pani naňho nechápavo hľadela, a potom poznamenala, že chodí metrom celý svoj život, ale toto je s prehľadom tá najväčšia absurdita, akú kedy videla.

3. Obrovská (akože naozaj zavalitá) bezdomovkyňa nastúpila do vlaku a začala sa „sprchovať“. Bez ostychu sa vyzliekla uprostred vozňa, zobrala svoje dve dvojlitrové fľaše vody a začala ich na seba vylievať. Potoky špinavej vody sa valili po zemi na všetky strany, ľudia pohotovo zdvíhali nohy a myslím, že sme sa všetci modlili, aby už prišla nasledujúca stanica.

4. Raz ku mne do autobusu po ceste do práce pristúpila žena aj s tromi živými kačkami. Všetky boli na vôdzke. Len si tam tak sedkali a kačkali o dušu spasenú. Bolo to síce zvláštne, no nemôžem povedať, že mi to trošku nezlepšilo ráno.

5. Vo vlaku sa pri mne pristavil chlapík s novým modelom vláčika v ruke. Začal mi rozprávať historku o tom, ako ho pohrýzol pes, ako sa súdil s jeho majiteľom, vysúdil peniaze a kúpil si za ne tento vláčik. Dokonca aj vyhrnul nohavicu a ukázal mi ranu, ktorú mu pes zanechal. Bolo to divné stretnutie, ale zaujímavé.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.