pexels.com

Ahoj – ja z budúcnosti,

ako si sa mala? Musíš sa teraz usmievať, ak ti moje rozhodnutia vyšli. Ak nie, dúfam, že pochopíš, prečo som sa takto rozhodla. Si šťastná? Ak áno, musíš byť hrdá. Myslím, že moja celková cesta posypaná zlyhaním, bolesťou, smútkom a ťažkosťami sa stala tvojím receptom na šťastie.

Pamätáš si na ten deň, keď si uviazla a nemohla si nájsť spôsob, ako sa posunúť dopredu? Pamätáš, koľkokrát si spochybnila svoju existenciu? Ako si sa pokúšala zistiť, kto naozaj si, kam patríš a aký je tvoj cieľ?

pexels.com

Život ti nemusel ponúknuť perfektnú jasnosť, ale ty si prešla dlhú cestu. Som rada, že si sa naučila zbaviť sa svojich obáv a prijať bolesť za to, čo je. Aké zvláštne a zároveň krásne je pre nás obe to, že si sa stala svojou vlastnou najlepšou kamarátkou. Aj keď máš vo svojom srdci stále priestor na milovanie všetkých – rodinu, kamarátov a dokonca aj tých, ktorí ti ublížili. Mimochodom, ako sa s tebou zaobchádza? Dodržali všetci sľub, že zostanú? Alebo ťa opustili, tak ako aj mňa?

Ale vidíš, že všetko, čo sa teraz nedeje mne, má nejaký plán s tebou. Neboj sa, mala by si vedieť, že všetky stresy a bolesti, ktoré teraz topím boli kľúčom k tomu, aby si sa stala tým, kým si potrebovala byť – a to si ty teraz.

Chcem ti len pripomenúť, že nie si tým, kým ťa ostatní definujú – ty si ty. Poézia uviazla v tele dievčaťa, slovo, ktoré ešte nebolo povedané a kniha, ktorá nebola publikovaná.

pexels.com

Dúfam, že si silnejšia, odvážnejšia, zdravšia a šťastnejšia ako si bola kedykoľvek predtým. Niekedy to chcem s tebou rýchlejšie dohnať, pretože často, keď ma chytí prázdnota, mám pocit, že padám. Ale ver mi, že pracujem každý deň na tom, aby som sa kvôli tebe zlepšila.

Ide o to, že sa dnes začínam milovať a som nadšená z toho, kto zo mňa bude zajtra.

Dôvod, prečo ti to hovorím, je, aby si si pamätala všetky tie malé momenty, v ktorých si žila, ktoré tvarovali tvoj svet a formovali tvoje srdce čo najkrajším spôsobom. Chcem, aby si prijímala zázraky celej cesty, ktorú si žila len ty a nikto iný neovplyvňoval tvoje veľké rozhodnutia. Chcem, aby si cítila všetko a každého rovnako, ako ja teraz.

Aj keď som už pre teba minulosťou, tak som stále tvojou obrovskou súčasťou. V tomto okamihu neviem, kde si alebo čo robíš, kto si, ale stále som ty. Čo viem, je to, že si moja najlepšia verzia. A keď príde ten deň, budem pyšná na osobu, ktorou si. Budem sa smiať na všetkých hlúpych chybách, ktoré v tom momente urobím a budem vďačná, pretože ma viedli k tomu, kým si teraz.

Nech sa stane čokoľvek, pokračuj.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife