pexels.com/sk-sk/@olenkasergienko

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Konečne sa začalo obdobie plné slnka, teplého počasia, krátkych nohavíc a dlhých letných večerov. K tomu neodmysliteľne patria nanuky, studená voda ale aj miešané nápoje, ktoré osviežia v denných horúčavách a večer naladia na správnu vlnu. Kvôli takýmto chutným drinkom však nemusíš chodiť do barov či kaviarní. Urob si vlastnú párty s farebnými nápojmi len za pomoci inšpirácie a potrebných ingrediencií. 

Predstav si situáciu: Pozveš k sebe na záhradu svoje kamarátky, ak nemáš záhradu, predstav si že ste niekde na chate, či dovolenke. Koktaily sú zvyčajne v bežných baroch či kaviarňach predražené, ale ty si ich môžeš vytvoriť doma podľa vlastnej chuti.

Takéto miešané nápoje vyzerajú dobre aj na fotke na Instagram, aj sa tam čo to pomieša, takže o náladu nebude núdza a dokonca budeš za hviezdu večera, pretože miešanie takýchto chutí ti zaručí korunku super kamošky. Osviežia ľadom, preniknú do celého tela, a ak si trúfaš, alkohol ti zdvihne náladu. Toto sú 4 inšpiratívne profily a 4 fancy letné drinky, ktoré musíš zaručene vyskúšať. 

1. No. 1 drinks a Wild Friday

Jeden z najobľúbenejších drinkov je určite WILD FRIDAY:  Budeš potrebovať mandarínky, ktoré na spodku pohára poriadne rozmixuješ a pridáš do nich lyžičku medu. Do pohára nasypeš ľad, vložíš dva krúžky citrónu, naleješ Sprite, podľa veľkosti pohára a nakoniec pomaly, najlepšie po lyžičke, doleješ červené víno.

Miešané nápoje s rôznymi sirupmi, alkoholom, džúsmi a hlavne spojenie chutí, ktoré by ti ani nenapadlo. Všetky drinky, ktoré sa na tomto profile objavia vyzerajú dokonalo, lahodne a osviežujúco.

@no.1_drinks

How to make a wild friday#cocktail #bartender #foryoupage #wine #bartending #bar #fypシ

♬ Level Up – Ciara

 

2. Drink 620 a Fruit mix

Na Instagrame má niečo málo cez 400 sledovateľov, no na Tiktoku tento profil ľudia milujú. Svedčí o tom aj fakt, že má viac ako 200-tisíc sledujúcich. Jeden z najsledovanejších drinkov na tomto profile je mix rôzneho ovocia. 

Do pohára si hodíš kiwi, ktoré rozdrvíš. Pridáš ľad, naleješ fantu a nakoniec na samotný vrch naukladáš rozmixované dračie ovocie. Jednoduchý, ľahký, a hlavne svieži koktail aj pre šoférov. 

@drink620

How to make a colorful drink.#drink620 #drinks #makeadrink #drinksoftheweek #foryou

♬ Paradise – Ikson

3. Speakeasieruk a Chronic Melancholic

Nie len spojenie zaujímavých zmyslov, ale aj dokonalé fotografie ponúka profil Davida, ktorý je profesionálnym Cocktail fotografom. K svojim fotkám píše aj zloženie jednotlivých miešaných nápojov, a tak určite nebude ťažké inšpirovať sa.

Chronic Melanchonic je spojenie melónového sirupu, šťavy z vodného melónu dochutenej citrusovou šťavou, melónového likéru, a nakoniec Orkney Gin. Všetky spolu zmiešaš, pridáš ľad a nakoniec dozdobíš podľa vlastnej fantázie.

 

4. Specialcocktaill a Hirosima

Instagramový profil mladého barmana Kenana, ktorý aj napriek tomu, že nemá milióny ba ani tisíce followerov, namiešava úžasné drinky. Nás zaujal najviac drink “HIROSIMA”, do ktorého potrebuješ Havana rum, ananás, pomarančovú šťavu, agávový sirup a pomarančový likér Cointreau.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife