Šťastný pár

Ach, koľko vzťahov sa mohlo ešte zachrániť! Koľko lások by dostalo nový dych a mohlo by prežiť to vytúžené navždy. Keby si tak len ľudia uvedomovali, že lásku nestačí len nájsť, ale treba jej pomôcť aj rásť. Je krásne, že ti vstúpi do života, no musíš sa o ňu starať ako o kvet, ktorý má vykvitnúť. Čo váš vzťah potrebuje na to, aby sa tak stalo?

Je to také obyčajné prirovnanie, no je to tak. Dostaneš kvet, no ak si na neho nenájdeš čas, nevenuješ mu pozornosť a nerobíš všetko pre to, aby mal vhodné podmienky na rast, tak jednoducho zahynie. So vzťahom je to rovnaké. Príde ti do života a poteší ťa, že si spoznala niekoho, s kým zdieľaš svoj život. No ak spoločne nebudete rásť a živiť puto, ktoré medzi vami vzniklo, príde rýchly koniec.

Pár na pikniku
zdroj: Pexels/Vlada Karpovich

Čo váš vzťah potrebuje?

Úprimná láska, otvorená náruč, ústa, ktoré hovoria pravdu, náruč, v ktorej nájdeš domov, ruky, ktoré ťa ochránia, oči, ktoré ti nikdy neklamú. To je to, čo váš vzťah potrebuje ako správny základ. K nemu však treba pridať niečo extra – to, čo vás bude každým rokom robiť len silnejšími a zaľúbenejšími.

Nenechať sa zahltiť stereotypom, ale dodávať vzťahu vždy novú iskru. Nehádzať problémy za hlavu, ale riešiť ich spoločne. Nezabúdať na to, prečo ste sa do seba zaľúbili. Vedieť sa vzájomne potešiť aj prekvapiť. Nebrať sa ako samozrejmosť. Užívať si spoločný čas. Držať sa vo chvíľach, ktoré nebudú jednoduché. Podporovať sa vo svojich snoch. Bojovať jeden za druhého.

Pár v deke
zdroj: Pexels/Yan Krukov

Toto sú tie veci, ktoré potrebujete na to, aby ste spoločne rástli v partnerov, ktorí sa na seba môžu spoľahnúť. Na to, aby váš vzťah bol pevný a skutočný tak, ako sa to len dá. Aby bolo jasné, že láska, ktorú ste našli, je vzácna a vy ste jej odovzdali svoje srdcia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating