Photo from jumpstory.com

Ako sa hovorí, nájde si ťa, keď to budeš najmenej čakať. Je to známe tradičné klišé, ale je to pravda. Zámerným hľadaním sa nič nezlepší, práve naopak, zhorší. Namiesto toho by si sa mala sústrediť na jediné – seba. Portál Lifehack, HackSpirit a Bolde uviedli, prečo si láska vyžaduje prirodzený priebeh.

Nerob zo seba zúfalku

Nehľadaj v každom mužovi TOHO osudového. Nechoď na prvé rande s tým, že z novej známosti sa stane dlhodobý a plnohodnotný vzťah. Kvôli týmto myšlienkam vysielaš signály, ktoré odzrkadľujú tvoju zúfalú túžbu po láske. Vieš, čím najviac dokážeš zaujať chlapa? Svojím sebavedomím a hrdým vyžarovaním. Nič od nikoho neočakávaj a nechaj sa unášať prúdom. Uži si prítomnosť čarovného večera a keď z toho má byť niečo vážne, tak bude. Hlavne to nesiľ.

Daj lásku bokom, ale nezanevri na ňu

Život pozostáva z rebríčka rôznych hodnôt. Samozrejme aj láska v ňom môže mať miesto. Avšak nedávaj ju za každú cenu na prvé miesto. Je to chyba, ktorej sa dá ľahko predísť. Sústreď sa na seba. Na svoju kariéru, sebarozvoj, sny a ciele. Práve pri tomto pravidle sa potvrdzuje, že to príde najmenej, keď to čakáš. Ak na sebe pracuješ a si otvorená novým možnostiam, práve vtedy môžeš spoznať niekoho očarujúceho. Najprv však musíš stáť pevne na nohách.

Neriaď sa spoločenskými štandardmi

Je takmer každý okolo teba zadaný? No a čo. Akokoľvek vyzerajú navonok šťastne, nevieš, čo sa deje za zavretými dverami. Nedovoľ, aby na teba doliehal tlak okolia. Nikde nie je napísané, kedy presne by si sa mal zaľúbiť, vydať, či usadiť. Príde to, keď budeš pripravená. Pamätaj, nikdy nie je neskoro a láska má vlastné načasovanie. Preto by si nemala netrpezlivo sledovať hodinky, ale užívať si. Byť šťastná v prítomnom okamihu.

Zabávaj sa

Neseď doma ako kôpka nešťastia a vybehni von. Cestuj, zabávaj sa s priateľmi, rob čokoľvek, čo ťa napĺňa. Láska nie je všetko a tvoj nový partner ťa nenaplní radosťou. Iba ty sama to dokážeš. Nesnaž za zhodiť túto zodpovednosť na niekoho iného a zamiluj sa do single života. Prináša to toľko benefitov, toľko možností. Prečo sa potom zbytočne trápiť a nezmyselne sa náhliť? Nevnímaj to negatívne, ale ako príležitosť lepšie spoznať samú seba a nových ľudí. Koniec-koncov, nikdy nevieš, na koho narazíš.

Buď šťastná aj bez partnera

Toto je základ. Byť spokojná sama so sebou a svojím životom. Nečakaj, že ťa láska spraví šťastnou. Nemysli si, že nájdením partnera sa všetko na dobré obráti. Nie. On nie je zodpovedný za veci, s ktorými sa musíš popasovať. Preto, ak si práve teraz single, nauč sa byť silná osamote a na nikom nelipnúť. Keď sa z teba stane sebaistá a nezávislá žena, veci sa začnú uberať lepším smerom. No najprv miluj samú seba.

Nesnaž sa mať situáciu pod kontrolou

Ak si zodpovedný človek, ktorý všetko robí na čas a neznáša čakanie, či komplikácie, potom ti dá táto vec zabrať. Žiaľ, neovplyvníš to. Iste, mohla by si chodiť na rande s rôznymi mužmi a hľadať v nich vysnívaného partnera, ale čo by si z toho mala? Iba ďalšie trápenie. Samozrejme, nie je zlé si s niekým vyraziť. Ale nerob z neho hneď svoju prioritu a budúceho manžela. Lásku nedokážeš ovplyvniť. Nemožno ju kontrolovať, ani nasilu vyhľadávať. Skús sa sústrediť sama na seba a odolať tomuto intenzívnemu nutkaniu. Nečakaj, neplánuj. Nechaj sa unášať prúdom a uvidíš, čo ti život privedie do cesty.

Zdroj: Lifehack, HackSpirit a Bolde

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating