Unsplash/Becca Tapert

Sú ženy, ktoré dokážu dávať neustále šance chlapom, ktorí už od začiatku dávajú signály, že to s nimi nebude ľahké. A potom sú tu také, ktoré po jednej zlej skúsenosti zanevrú na lásku i vzťahy a rozhodnú sa, že sa im budú radšej vyhýbať, aby sa už nikdy viac nestalo, že ich srdce pocíti, aké je to byť zlomené. Je to síce hrozný pocit, no ešte horšie je to, že mu brániš pocítiť znova aj to pekné.

Je to zvláštne, však? Pre jedného muža, ktorý nebol ten pravý, si schopná úplne odsúdiť všetkých chlapov. Nehovoríme, že ten ďalší by už mohol byť tvojou skutočnou láskou do konca života, no to ešte neznamená, že to nemôžeš ani vyskúšať. Keď sa skončia vzťahy zle, máme tendenciu dusiť v sebe hnev, zlosť, smútok či výčitky, no zabúdame na to, že sme boli naozaj šťastné.

Nech je už koniec akýkoľvek, predsa len tam boli chvíle, kedy si bola zamilovaná po uši, kedy si cítila vášeň, kedy si sa od rána do večera usmievala. Vďaka nemu. Áno, potom ti ublížil, no to dobré vám už nikto nevezme.

Jediné, čo si odopieraš ty sama, je možnosť, že opäť raz budeš lietať v oblakoch. Ak by to robili všetky ženy, ktoré boli mužmi sklamané, asi by sme boli všetky single a populácia na svete by rapídne klesala. Totiž, ak chceš raz nájsť skutočného princa, budeš musieť vyskúšať aj zopár šašov. Je to tak, či sa ti to páči alebo nie. Zažiješ niekoľko pádov, no vďaka nim budeš presne vedieť, čo od toho ďalšieho partnera naozaj vyžaduješ.

Niekoľkonásobne zlomené srdce sa síce bude hojiť dlho a tie rany na ňom ostanú, no nikdy nedovoľ, aby si kvôli nim dnu nepustila niekoho, kto by ho dokázal úplne vyliečiť. Ver, že stále tu je niekto, kto stojí za to, aby si to riskla. Veď to, že si raz ochutnala zlý zákusok ťa nikdy neodradilo od toho, aby si si kúpila ďalší. Dobre, berieme to trošku s nadhľadom, ale chápeme sa, že?

Len sa, prosím, zamysli. Naozaj už nedokážeš dať niekomu šancu? Nemusí ju predsa dostať každý, kto sa na teba usmeje, ale ak príde niekto, kto ti bude behať po mysli a dokazovať ti, že stojí za to, neutekaj pred ním. Život úplne bez lásky je stokrát horší ako život, v ktorom budeš síce zranená, no pocítiš, že stále existuje. Aj keby len na chvíľu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating